Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miből áll az Angol ECL felsőfo...

Miből áll az Angol ECL felsőfokú vizsgája szóban és írásban? Mire készüljek fel?

Figyelt kérdés
Látom, vannak itt páran, akik hasonló témában érdeklődnek, segítségeket kérem. Aztán akár együtt is tanulhatunk, gyakorolhatunk majd, ha te sem akarsz tanfolyamra menni:)
2011. máj. 26. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, én pont ms voltam írásbelin meg a magnóhallgatáson, holnap lesz a szóbeli része :D Az írásbeli rész áll a szöveértésből meg a fogalmazásírásból, mindkettő 2-2 feladatból áll. A szövegértés lehet választásos( A,B,C vagy esetleg D) lehet olyan hogy kérdésekre kell válaszolni röviden, aztán lehet olyan hogy van egy fél mondat és azt fejezd be. Az utolsó kettőnél általában max 5 szó a megengedett.


A fogalmazásnál is kettőt kell írni, mindkettőnél a szószám 300 szó körül kell mozogjon( ez elég nehézkes, főleg ha valami hülye témát kapsz :S) nekem itt konkrétan az egyik a külföldön való munka és tanulás volt a téma, a másik pedig arról szólt, hogy a 22. században az iskolarendszer meg fog változni és mit gondolok erről. Mindig van 4 támpont amiket bele kell foglalni a fogalmazásba.


A magnóhallgatás is 2 feladatból áll, itt szintés lehet választásos, kiegészítéses vagy kérdésre válaszolós. Viszont az ECL magnóhallgatása nagyon nehéz, ezt mondják a legnehezebbnek. Van olyan amikor olyat raknak be hogy egy férfi beszél, nem artikulál meg semmi még a szája se mozog szerintem, plusz még háttérzaj is van a felvételen, RÁADÁSUL hadar. :S az ilyet nagyon nehéz megérteni, és a legnehezebb ha valami ilyen szöveghet kapsz és az a kérdés hogy egészítsd ki a mondatokat...


Az utolsó rész ugye a szóbeli rész, ott 3 feladat van. Mindig párosával szoktak bemenni a vizsgázók és akkor a vizsgáztató tanár általában megkérdezi hogy ismerik-e egymást. Ha azt mondják, hogy nem ,akkor a feladat hogy meg kell ismerni egymást, ha a válasz igen, akkor vagy hasonlóságokat és különbségeket kell taláni, vagy csak szimplán beszélgetni.

Ez az 1. feladat. A 2. az hogy megad egy témát, mondjuk Travelling és arról kell pár percig beszélgetnetek. Itt a tanár nagyon figyeli a nyelvhelyességet már meg a szókincset.

Néha szokott oylan lenni hogy a tanár tesz fel néhány kérdést a témával kapcsolatosan, de nem mindig.


Az utolsó feladat pedig az, hogy kapnak a vizsgázók pár képet, és a témáról kel 2 percig folyamatosan beszélni, ugy hogy a másik nem szól bele, mert utána cserélnek, és a másik is fog beszélni.


Ennyiből áll az ECL felsőfokú nyelvvizsga, remélem tudtam segíteni, az esetleges helyesírási hibákét meg bocsi :D

2011. jún. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!