Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Előrehozott német érettségire...

Előrehozott német érettségire jár plusz pont?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam,hogy előrehozott érettségire 30 +pont jár!

Ez igaz ?


2011. máj. 8. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem... amennyiben emeltszintűt csináltál, jár plusz pont, de az a kutyát sem érdekli, hogy középszinten mikor érettségiztél valamely tárgyadból.
2011. máj. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

sajnos nem igaz.


én angollal csináltam ugyanezt, utána a rendes érettségi idején pedig az emelt szintre mentem. Javaslom neked is, az emeltért ugyanis jár a plusz 40 pont (nekem tavaly még annyi járt) illetve a középpel biztosítod, hogy ha nagyon elszarnád az emeltet, akkor is van egy jó érettségid.

2011. máj. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem :D


Második: ha nem bukok meg rajta, akkor mindenképp jár rá a pluszpont?

2011. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat 8) Kár xĐ
2011. máj. 8. 13:41
 5/10 A kérdező kommentje:
És mondjuk ha nagyon elrontom a felsőfokú érettségimet és pl 2-3 lesz akk is jár a +pont ?
2011. máj. 8. 13:45
 6/10 anonim ***** válasza:

nincs is olyan, hogy felsőfokú érettségi! van középszintű és emelt szintű érettségi :D és előrehozottért nem jár pont!


egyébként ha 30%-ot elérsz emelt szintű érettségin, akkor kapsz +40 pontot, legalábbis most 2011-ben ennyit adnak érte, de 2012-től 50 pontot adnak az emelt szintűért, viszont a minimum ponthatár 240 pontra nő, ami most 200 pont. Ha két tantárgyból teszel emelt szintűt, akkor mindkettőért kapsz plusz pontot.


A kérdésedből feltételezem, hogy nem most érettségizel, tehát neked majd a 2012-től érvénybe lépő változásokra kell figyelned! :)


Ha nyelvi emelt szintű érettségin elérsz 60%-ot, akkor az egy középfokú nyelvvizsgának minősül.

2011. jún. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azzal még kiegészíteném az utolsót, hogy a nyelvi érettségiért, ha az eléri a 60%-ot nem lehet a plusz 40 pontot is beszámíttatni, illetve a plusz nem tudom mennyit is, amit a nyelvvizsgáért adnak jelenleg. Sajnos már nem vagyok képben azzal, hogy miért hány plusz pont is jár.

Az is a témához tartozik, hogy CSAK is akkor jár a plusz 40 pont a felvételi eljárás során, hogyha felvételi tantárgy az, amiből emeltszintű érettségid van! Tehát hiába van pl egy magyar emeltszintű érettségid, az műszaki szakon senkit nem érdekel, nem jár a plusz pont!

A másik fontos dolog, hogy két éve még korlátozva volt a szerezhető pluszpontok száma, gondolom még mindig így van, tehát ha van két felsőfokú nyelvvizsgát és két emeltszintű érettségid, terhes vagy és halmozottan hátrányos helyzetű, akkor sem kaphattál 80 pontnál többet pluszpontként. Hogy a határ 80 pont maradt-e azt nem tudom, de felső korlát biztosan van még mindig.

2011. jún. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)

Én úgy tudom,hogy a max vihető +pontot felemelték 100-ra :)

2011. jún. 28. 08:28
 9/10 anonim ***** válasza:
idén még nem, most még 'csak' 80 többletpont szerezhető, de ez jövőre 100 lesz! :)
2011. jún. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi
2016. máj. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!