Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol mondatszerkezet?

Az angol mondatszerkezet?

Figyelt kérdés

Az angol állító mondat szerkezet ugye :

1. Alany

2. Állítmány

3. Egyéb mondatrészek


A tananyagomban, ezek szerint van a mondatok nagy része, de találtam egy kivételt, de nem értem, hogy akkor az miért nem, a fent említett módon van.


Perhaps he's already alone. (Talán már egyedül van)

Ez is egy állító mondat nemde? Akkor miért nem úgy van, valahogy, hogy He's perhaps already alone? (vagy másképp, csak, hogy miért nem az alany van az első helyen, hanem a perhaps?)


2011. máj. 5. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert ki lehet emelni bizonyos szavakat.
2011. máj. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De másképp is helyes?
2011. máj. 5. 19:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, másként is helyes. A kiemelés csak annyi, hogy a mondat elejére kerül a szó(viszont ha negatív vagy "korlátozó" jelentésű a szó(not only, only, nor, neither, never, stb.), akkor fordított szórend áll utána).
2011. máj. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És az egyéb mondatrészek, milyen sorrendben következnek? Mert ha úgy megyek sorba, ahogy a magyar mondatban, sajnos sose helyes a megoldás.
2011. máj. 5. 19:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Írnál példát, hogy mi az ami nem volt neked helyes? Így elég nehéz elképzelni.
2011. máj. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Pl:

Ma az egész család otthon volt.

The whole family was at home today.

Ugye azt tudom, hogy az ige miért itt van, de az otthon és a ma szó miért cserélődött fel?

2011. máj. 6. 16:47
 7/7 anonim ***** válasza:
2011. máj. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!