Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megvannak valakinek a Grimm-fé...

Péterfay Dóra kérdése:

Megvannak valakinek a Grimm-féle német-, illetve az Akadémiai-féle német és angol kéziszótárak pdf-ben?

Figyelt kérdés

Tizenhat éves, Látássérült lány vagyok. Integráltan tanulok a bajai Magyarországi Németek Általános Művelődési Központjának gimnáziumában. A fenti szótárakra elengedhetetlen szükségem lenne, mivel mind németből, mind angolból felsőfokú nyelvvizsgát szeretnék letenni. Ezenkívül mindennap nélkülözöm ezeket a szótárakat, mivel heti öt németóránk van,ezenbelül tanulunk külön német nyelvet és német irodalmat. És még nem is említettem, hogy a történelem- és földrajzórák is németül mennek, sőt tanulunk külön német népismeretet is. Angolból heti négy óránk van, de az is ugyanolyan magas színvonalon folyik, sőt többet is tudok, mint osztálytársaim, plusz munkákat vállalok. Mivel tizenegyedikben lehet emelt és középszint között választani, majd az emelt szintet választom.

Minden áldott nyelv - illetve német nyelven zajló órán vagy egy szöveget szótárazunk ki együtt, illetve csoportmunkában, vagy ha nem az iskolában szótárazunk, akkor olyan házi feladatot kapunk, amelynek megoldásához a szótár nélkülözhetetlen, sőt újabban sok dolgozat megírásához is elengedhetetlen lenne. Hiába próbáljuk a különböző szótárprogramokat, beszélő programmal nem tudom őket kezelni. Ezért ha valakinek megvannak ezek esetleg pdf-ben,akkor az legyen szíves, töltse l valaelyik fájlmegosztóra, és linkeljen! (németmagyar, magyar-német, angol-magyar, magyar-angol) Fontos, hogy kéziszótár legyen, és a fenti kiadóktól! Ha csak egy megvan,már annak nagyon örülnék!


2011. máj. 4. 19:43
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!