Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Írtál már 0 pontos levelet...

Írtál már 0 pontos levelet angol telc nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 14:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
ha írsz egy szót már nem kapsz 0 pontot. Olyan szerintem nem megy el, aki egy szót sem tud leírni.
2011. ápr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Elmesélem mi történt. Most vasárnap voltam nyelvvizsgázni, és az volt a feledat, hogy eseményt szervezni kell és ahhoz hirdetős biciklit akarok bérelni. Nah most én nem írtam bele, hogy eseményt akarok szervezni és azt írta, h meg akarom vásárolni a bicajt, nem bérelni. Az angoltanárom pont abba a terembe felügyelt, ahol én voltam, és elolvasta és azt mondta mivel ezt a kettőt kihagytam 0 pontos lesz a levelem. De minden más, címzés,nyelvtan, elköszönés, stb... jó (azt hiszem). Véleményetek? nagyon fontos, tejesen el vagyok keseredve
2011. ápr. 19. 15:04
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
sajnos fogalmam sincs, hogy milyen elvek alapján pontoznak ezen a vizsgán. viszont nagyon remélem, hogy valaki normális olvassa a leveledet és nem fogja különösebben érdekelni, hogy nem pont a megadott paraméterek szerint válaszoltál (bár úgy gondolom, hogy ha már ott vagy, erre igazán figyelhetnél), és akkor van esély rá, hogy a valós angoltudásod szerint adja a pontokat. ez lenne az alap, de gondolom elég sok kötözködés megy ma is nyelvvizsgákon (én még akkor csináltam, amikor kb. csak a rigó utcai volt).
2011. ápr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Angol tanarod "privat" pontozott, kimutatta csalodottsagat benned, mint tanitvanyat. Ha mar irtal valami jot is, es mondod, hogy igen, nem kaphatsz 0 pontot.
2011. ápr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, még mások véleményét is várnám. Teljesen ki vagyok:(
2011. ápr. 19. 17:08
 6/16 anonim válasza:
100%

A levelet három szempont alapján értékelik:

1. content - avagy a “tartalom”.

A B2 szinten a vizsgázónak mindig levelet kell írnia el re megadott szempontok szerint.

A “tartalom” szempontnál a levél tagolását, illetve az irányított szempontok kifejtettségét

vizsgálják a javítók. A megadott négy szempont közül hármat, vagy minimum kett t és egy a

témához kapcsolódó saját szempontot kell kifejteni, aminek kapcsolódnia kell magához a

feladathoz.

2. communicative design - avagy forma és stílus.

Ennél a szempontnál több dolog kerül értékelésre:

- formai szempontok

- a levél logikai felépítése (koherencia, kohézió)

- a felhasznált szókincs gazdagságának és megfelel voltának kiegészítése

- regiszter (a levél hangneme)

- a levél hossza

- összetett mondatok

3. language – avagy a “nyelvhelyesség”.

Itt a következ t vizsgálják:

- nyelvi hibák száma (differenciálás nélkül)

- mennyire zavarják a nyelvi hibák a megértést

- olvasóban keltett benyomás

Amennyiben a levél értékelési szempontjai közül az 1. vagy 3. szempontra a levélíró “D”, “0”

pontot kap, a levél “0” pontosnak számit, mivel tartalmilag nem teljesítette a feladatot, vagy

nyelvhasználata nem érte el a KER (Közös Európai Referenciakeret) szerinti B2

szintmeghatározást.

2011. ápr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
85%

És itt találod az értékelés leírását.

[link]

2011. ápr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az sem igaz, hogy ha már valamit írsz, nem lehet 0 pontos a levél. A Telcet ugyan nem ismerem, de a BME-t annál jobban, és ott pl. úgy van, hogy 180-220 szót várnak, de ha 100-nál kevesebbet írsz, 0 pontot kapsz, mindegy mi van benne.És az is igaz, hogy ha félreérted a témát és másról írsz, az is 0 pont.
2011. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi...Akkor a leírtak alapjn az enyém valószínű 0 pontos lesz?
2011. ápr. 19. 21:18
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
Hátha a Telc javítás normálisabb, mint a Bme! Én oda csak az ellenségemet küldeném, de persze sok múlik a tudáson meg a szerencsén is, minden nyelvvizsgán át lehet menni!
2011. ápr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!