Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják azt németül,...

Hogy mondják azt németül, hogy mi a f*sz? What the fuck-olják, vagy van ennek egy német változata is?

Figyelt kérdés
jah és még1, hogy hogy van az, hogy f*sz?? :) köszi előre is! ;)
2011. ápr. 17. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:

a f@sz az a Schwanz (szó szerint farok)


a német nincs a toppon káromkodásban (mondjuk az angol sem, azok is csak fuckolni tudnak)


a WTF leginkább a "Was zum Teufel...?" (mi az ördög?)

2011. ápr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, tudom hogy nem káromkodnak, csak kiváncsiság.. :) amugy köszii :D (L)
2011. ápr. 17. 21:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Na igen erről el lehetne egy kicsikét vitatkozni, mert nem így van ahogy azt sokak gondolják. Angolba én se vagyok toppon a káromkodásokból, de németből igen. Anyanyelvem a német és egy jó pár káromkodási forma van a németbe, nem pedig csak a scheiße meg a schwanz ill. a stecher. Ha most így egy számot kellene mondanom akkor a németbe feleannyi káromkodás van mint a magyarba, tehát aránylag itt is sok. A német káromkodásra az jellemző, hogy "nemek szerint" káromkodnak. Tehát pl. a Dorfmatraze (büdös k**va) ha kimondod egy nő előtt vagy fejbelő egy puskával, vagy kikaparja a szemedet, de egy férfi semmit se csinálna még akkor is ha azt mondanád hogy Du bist Dorfmateraze. :)

Érdekes szerintem (főleg nekem), bár mondjuk 2.-os korom óta beszélem teljesen jól a magyart, de voltak még pár bénáskodásaim amit németül játszottam el :D

2011. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!