Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki már volt nyelvvizsgázni!...

Aki már volt nyelvvizsgázni! Gyakori az, hogy valaki annyira izgul, hogy nem tud megnyikkanni?

Figyelt kérdés
Én attól félek, hogy nem fogok tudni megszólalni, leblokkolok és annyi. Vagy nem értem meg a kérdést, és azért némulok meg. Gyakori ez a nyelvvizsgán? Hozzá vannak szokva az ilyenekhez a vizsgáztatók? (angol-közép)
2011. márc. 30. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

előfordul, főleg 17-18 év alatti korban. Az ok: nincs még vizsgarutin.


Itt is sokat használ, ha nem arra gondolsz, hogy "mi van ha leblokkolok" hanem arra, hogy "de jó tételt vagy szituációt fogok húzni"!


A vizsgáztatóknak ez nem új, az elején mindent megpróbálnak, hogy oldják a feszültséget, könnyebb és egyszerűbb kérdésket feltéve, de ha ez nem megy, akkor bizony megköszönik a jelenlétet...

2011. márc. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
ezzel számolnak, hidd el más is görcsölni fog (és rajtuk is látják), tudják, hogy nyomás alatt állsz és ha valóban még fiatalabb vagy a vizsgarutin hiányának betudják. aztán idővel vagy jobb lesz, vagy nem, ez abszolút tőled függ, hogy mit hoz ki belőled a stressz. (én pl. mindennapi, magánéleti szinten minden apró hülyeség miatt beremegek, de állásinterjún, vizsgákon stb. magamat is meglepem, hogy milyen magabiztos vagyok).
2011. márc. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is ettől féltem, de aztán nem volt semmi baj.

Az elején tettek fel ilyen bemelegítő kérdéseket, pl. hol laksz, hova jársz iskolába.

Szóval ezzel így feloldották a feszültséget, utána meg már ment :)

16/L

2011. márc. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!