Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alapfokról mennyi idő alatt...

Alapfokról mennyi idő alatt lehet németül megtanulni középfokon?

Figyelt kérdés
Általános iskolában 5 évig heti 3 órában németet tanultam, így van egy erős alapfokom. Úgy alakult, hogy gimnáziumban nem tudom folytatni, így majd szeretnék járni magántanárhoz, ha lesz pénzem. Mit gondoltok, mennyi idő lenne középfokra, vagy annál egy kicsit magasabbra eljutni?
2011. márc. 28. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen nyelveket ismersz?


Hm... A kérdés nem egyszerű. Attól függ, milyen a nyelvérzéked (ti. kitartásod, érdeklődésed, legfontosabb: szókincsed), mert szerintem inkább az döntő ilyen nyelveknél. Ha jó a nyelvérzéked, szerintem olyan nagy költekezésbe ne kezdj bele, mert ha ugyanott fogsz nyelvvizsgázni, akkor a tételek is ugyanolyanok lesznek, és így nem mégy el a drága idő, nem mellesleg pénz.

2011. márc. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
6-8 hónap. Napi 20 szó tanulása, PRO7 és RTL nézegetése és netes cikkek fordítása. Ha erős az alap és van szorgalmad, akkor egy bő 6-8 hónap.
2011. márc. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én tanárhoz jártam, heti 2x2 óra. A nyelvtanom katasztrófa volt, a szókincsem közel B2, 3 hónapig jártam hozzá, majd meglett a szakmai B2-m. Gyakorolni nem gyakoroltam mást, csak a felkészítőkönyvemet csináltam végig és hetente váltottam 1-2 rövidebb e-mail-t pár német levelezőpartnerrel. Nem olvastam német cikkeket, nem igazán kötött le a német tv/film sem.

beszélni nem mertem (azt hittem), de a vizsgán alig bírtam befogni a számat, úgy belejöttem :D

mondjuk én 20 éves voltam.

Szerettem leveleket írni, de ha vmit nem tudtam, sokszor lusta voltam megnézni a szótárban :S

Tehát én nem voltam az a túl szorgalmas, álom nyelvtanuló a tanárom számára, mégsem hoztam szégyenbe :)


Angolból ellentét. Alapfokról kezdtem, 2 tanfolyammal eljutottam a középfok szintjére. Imádtam leveleket, fogalmazásokat írni (nem is volt sok hibám, ment a nyelvtan). Szavakat tanulni nem nagyon szerettem, de valahogy rögződtek a fontosabb kifejezések :) mindig minden leckét megcsinálta, még többet is, olvastam mindenféle könnyebb szöveget, levelezgettem...

Heti 2x2 magántanárral, és mégsem sikerült elsőre a szakmai középfokúm :(

A napokban próbálom újra, remélem nagyobb sikerrel járok :) Szorítsatok :)

2011. márc. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!