Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez így jó? (I did not find...

Ez így jó? (I did not find one single mistake in his work. )

Figyelt kérdés

I did not find one single mistake in hiswork. - Nem találtam egyetlen hibát sem az ő munkájában. Helyes ez így?

Úgy használnám ,hogy mondjuk(pl:)a filmben a karakternek megegyezik a munkája egy más valóságos ember munkájával.(Tehát a valóságot tükrözi amit a filmben bemutatnak ,és ezért nem találtam benne hibát/kifogást.)


Ha tudjátok jobb szinonimával kezelni akkor az is jó.

Angol esszéhez lesz.Előre is kösz.


2011. márc. 24. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
I did not find any mistake in his work. igy helyesebb :)
2011. márc. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
'one' helyett 'a', de egyébként jó.
2011. márc. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :-)
2011. márc. 24. 18:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy HoneyBaby szerint miért helytelen...
2011. márc. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert one és single együtt nem állhat csak, ha a single, mint főnév szerepelne. Valóban: I did not find a single mistake in his work a helyes.
2011. márc. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18:53: valóban helyesebb, amit ő írt, de ahelyett, hogy ezt az egy szót kijavította volna, az egész 'not a single' szerkezetet elvetette, ami egyébként teljesen helyes.
2011. márc. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18:57: Nem igazán értem mire akarsz kilyukadni. Nem látom, hogy kapcsolódik az amit te írtál, ahhoz amit én írtam. Természetesen any-vel is jó bár ez esetben inkább többes számban lenne a "mistake", de nem érzem, úgy, hogy ez megválaszolja a kérdést. Hiszen a kérdező valószínűleg a single helyes használatát akarta megtudni Ettől függetlenül sehol sem mondtam azt, hogy hibás lenne vagy, hogy amit én (azaz ő) írt helyesebb lenne. Én csupán elmagyaráztam, hogy a "One single" helytelen és, hogy valóban úgy helyes, mint ahogy azt előttem írták.
2011. márc. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ááááá, nem esett le, hogy te vagy a második válaszoló, de ez az információ teljesen új fénybe helyezi azt, amit mondtál.


Én amikor arra válaszoltam, hogy miért nem helyes, akkor csak arról beszéltem, hogy a "one single", mért nem jó. Szerintem se a legmegfelelőbb válasz az any erre a kérdésre bár természetesen nyelvtanilag jó a mondata, illetve lényegében ugyanazt jelenti. Bár nem értem, hogy mért gondoljátok azt, hogy any-vel helyesebb. Mindkettő helyes és nincs helyesebb meg helytelenebb. Ez olyan, mintha a "Nem találtam egyetlen egy hibát sem" illetve a "Nem találtam egy darab hibát sem" között próbálnánk eldönteni, hogy melyik a helyesebb.

2011. márc. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!