Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2012-ben beleszámít a természe...

2012-ben beleszámít a természettudományikba az idén szerzett infó érettségi?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy én jövőre érettségizek, és ugye 2012-től kötelező lesz vmelyik természettudományi tantárgyból érettségizni (kémia, biológia, fizika, földrajz), amibe nem fog beletartozni az informatika úgy, mint eddig. Na mármost ha én még idén leérettségizek infóból, akkor jövőre még beszámítják az infót nekem természettudományinak jelentkezésnél? Vagy az akkor már nem ér majd?

Kösz a felvilágosítást előre is


2011. márc. 5. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is jövőre érettségizek, és nekünk még nem kell természettudományiból tenni. Idén csinálom az infót.
2011. márc. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2012-től még nem lesz bevezetve ez a természettudományos dolog. Szóval ezen ne aggódj!
2011. márc. 6. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a jövőre érettségizőknek még biztos nem kell kémia, biosz, fizika vagy földrajzból érettségizni?
2011. márc. 6. 10:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz, ha jövőre érettségizel, még tényleg nem kell egy természettudományos tárgyból érettségizned, hanem az azokból szerzett jegyeid után kell továbbvinned a pontokat.

Ahogy én értelmezem. De lehet hogy félreértettem valamit, mert elég rendesen megbonyolították ezt az egyszerűnek tűnő dolgot is.

2011. márc. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy az utolsó írja, a tanulmányi pontokba beleszámolják egy természettudományos tárgy utolsó két év végi jegyét. Viszont az nem egyértelmű, hogy ezt most a szabadon választott helyett kell majd, vagy hogy... Meg ugye a duplázás továbbra is megmarad, és ott úgyis csak a két felvételi tárgy számít.
2011. márc. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ok, és még annyi, hogy jövőre nem kell 5. tárgyból érettségizni, hanem csak elég lesz beírni egy 2 évig tanult természettudományi jegyeit?
2011. márc. 6. 18:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi? MIndenkinek 5 tantárgyból kötelező, ha idén infóból leteszed, akkor még 4 kötelező marad jövőre, ami a matek, irodalom, töri és egy nyelv.
2011. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És akkor most 5-ből kell érettségizni, de 6-nak kell majd a jegyeit beírni, vagy hogy van ez? :S
2011. márc. 6. 18:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem!

Vannak a tanulmányi pontok az év végi jegyeidből, ez csak a felvételinél számít (vagy ott sem, ha duplázol). Ezekbe fog kötelezően beleszámítani a természettudományos tárgy.


Ettől teljesen független az érettségi. Ugyanis csak akkor kapsz érettségi bizonyítványt, ha megvan az 5 tárgyból a vizsga. Ugye ez a matekot, magyart és történelmet jelenti, mellette egy nyelvet és egy szabadon választottat. Neked már lesz egy szabadon választott (előrehozott), úgyhogy nyilván csak a maradék 4-et kell megcsinálnod utolsó évben (persze csak akkor, ha nem kell valamilyen szakra még valami plusz tantárgy, mert akkor azt is meg kell).

2011. márc. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!