Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges így nyelvet tanulni?

Lehetséges így nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Ha egyáltalán nem beszélek angolul, és szókincsem sincs egyáltalán. Viszont egész nap, (lásd: reggel 7től este 9ig) angol rádiót, TV-t nézek, meg filmeket, illetve olvasok néha, akkor megtanuljak angolul, és megértsek mindent?
2011. márc. 5. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Őszintén bevallom: nem nagyon.


Gondolom most akkor sokaknak felmerül hogy akkor az anyanyelvünkön miként tanultunk meg. De szerintem felnőtt fejjel az embernek nincs annyi ideje hogy egész nap csak angolozzon, sőt mi több, ahhoz hogy megtanulj így egyrészt anyanyelvűek is kellenének, másrészt nélkülük évek telnének el anélkül hogy komolyabban beszélni tudjál.

2011. márc. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem nagyon... szavak nélkül sajnos nem lehet túl sokra menni. azok pedig sajnos olyanok, amiknek neki kell ülni. plusz ha beszélni nem is beszélnél angolul, de szerintem nagyon jó lenne, ha legalább leveleznél külföldiekkel, mert akkor rákényszerülnél, hogy önállóan mondatokat alkoss, kifejezd magad. vannak csetes és levelezős oldalak direkt nyelvtanulók részére.
2011. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hát szerintem az angol pon t olyan nyelv amit konyhaszinten midneki ismer hamásnem egyegyszot. szoval lehet megragad pár dolog. a legjobb szerintem amit igy ki tudsz hozni a dologbol ha magyar hangal és angol felirattal nézel filmeket mert a magyart hallásbol megérted nemkell vele foglalkoznod közbe az angolt tudod olvasni és párosítani a magyarral aztán mikor igy összeszedtél már egykis szokincset akkor lehetne elkezdeni csak angolul filmet nézni
2011. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Rádióból nem nagyon, mert ott csak audion kapod az információt, amit ugye nem értesz. Olvasással is alapvetően ez a baj. TV/Film nézésből már lehet, de biztos sok időt fog igénybe venni, de én például így szereztem német tudásom nagy részét, persze attól is függ mikor kezded, én kb. talán 8 évesen? és kb 12 évesen már értettem mi ment a TV-ben. De szerintem meg lehet csak idő igényes.

Én ajánlatom: Kezd egy kis felvezető, könyvből való tanulással, azt válts erre, majd, ha már többé-kevésbé érted, fuss át a nyelvtanon.

2011. márc. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha semmit se tudsz egy nyelvről, de folyamatosan tévét nézel, akkor úgy tanulsz, mint ahogy egy nagyon elhanyagolt gyerek tanulna beszélni. Ez kb. azt jelenti, hogy a leírt módszerrel 5-10 év alatt felhozhatod magad egy olyan primitív szintre, amit tudatos nyelvtanulással néhány hét lenne elérni.
2011. márc. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz! Persze személytől is függ, de én napi 2-3 óra Német TV-zéssel, kb. 4 éven át elértem egy olyan szintet amivel 9dikben (pedig akkor már 2 éve abba maradt a TVézés) a haladó német csoport élén voltam/vagyok és a csoportban két tannyelvűből is jöttek emberek, meg akik 5 éven át tanulták a németet.
2011. márc. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"napi 2-3 óra Német TV-zéssel, kb. 4 éven át elértem egy olyan szintet amivel 9dikben (pedig akkor már 2 éve abba maradt a TVézés) a haladó német csoport élén voltam/vagyok "


Pont erről beszélek. Napi 2 óra * 4 év = 2920 óra. Kilencedikben haladó csoport élén lenni, ez jó esetben az alapfoknak felelhet meg, ami kb. 300-400 óra tanulást igényel egy jobb tanfolyamon. Tehát kb. 10% annyira hatékony volt a módszered, mintha tanfolyamra mentél volna. Emellett gondolom, nem kizárólag a tévét nézted előismeret nélkül.

2011. márc. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Üm, de...csak a TV-t néztem. És, ha nyelvtanilag tényleg alapszint körül lehettem, szókincsben biztos messze meghaladtam azt, illetve nekem nem azon kellett gondolkodnom, hogy milyen szabályok szerint kell ezt vagy azt a mondatott alkotnom, hanem érzésből jött. És ez azóta vett nyelvtanoknál is így van. (Kivéve a mostani feltételes módnál). És különben kétlem, hogy 8-12 évesen ilyen tempóban képes lennének nyelvet tanulni.
2011. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy ezt kell mondjam, de a tudás soha, semmilyen módon nem fog belemászni a fejedbe. Se idegen nyelveknél, se semmi másnál. Menj el egy tanfolyamra.. Angolnál már pár hónap alatt hatalmas eredményeket lehet elérni, utána meg úgyis megszereted. :) Plusz, angolnál meg van az az előny, hogy bárhova mész, bármit csinálsz mindenhol angolba fogsz ütközni.
2011. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!