Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudom az angolt...

Miért nem tudom az angolt megtanulni? Miért nem tudok beszélni? Egyáltalán nem megy>. <

Figyelt kérdés

ez a 4. éve hogy elkezdtem angol tanulni, és nem tudok semmit.Egy értelmes mondatot nem tudok összerakni, pedig szavakat mindig tanulok, nyelvtant mindig tanulok, a dogáim mind 5-ösök, de magamtól nem megy semmi.Dogákban sincs olyan hogy szöveget magunktól kell írni.A szókincsem meg lent van a pincében...

2 év múlva érettségi és egyszerűen nem megy a dolog.Azt nem lehet mondani hogy nincs nyelvérzékem mert németet anyanyelvi szinten beszélem, spanyolul 1 év után folyékonyan beszélek, ha abból a szövegkörnyezetből van aminek a szavait ismerem.Nem értem hogy angolnál miért van ez akkor...

Gondoltam már rá, hogy azért mert azt túlságosan akarom.Stewardess akarok lenni, és az angol az egyetlen ami tényleg igazán kéne, méghozzá nem csak úgy kb jó angol, hanem tényleg jónak kell lennem!És bármennyire próbálom egyszerűen nem megy...osztálytársaim-sulit váltottam, most németországban tanulok tovább- pedig mind anyanyelvi szinten beszélnek, ahogy a suli elvárása..és ez így nagyon szar..mit tehetnék?:S


2011. márc. 2. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Érdekes, ezzel én is így voltam. Azt gondoltam, nem tudok magamtól angolul, nem megy, nincs érzékem hozzá, soha nem fogok tudni beszélni. Elmentem tanfolyamra, ahol a kezdő csoportba soroltam magam. Ott a tanár megkérdezte, mit keresek abban a csoportban, menjek át a haladóba, én meg csak mondtam, hogy nem tudok angolul, s tényleg úgy is éreztem. Egyébként kívülről úgy tűnt, tudok, magamban pedig azt éreztem, hogy nem megy. Érdekes dolgok ezek. A mai napig sem változott ez. Ha kell, beszélek angolul a munkahelyemen személyesen vagy akár telefonon is, megértem a megrendelőimet, ők is engem, belül mégis azt érzem, nem tudok angolul. Én is végig ötös dolgozatokat írtam gimiben, hozzád hasonlóan, de nem tudom a mai napig sem, miért érzem kevésnek a tudásomat. Egyáltalán, kevés-e, vagy csak a németemhez hasonlítom? Nem tudom, s szerintem nem is fogom megtudni. Addig jó, amíg a környezetem nem veszi észre a bizonytalanságomat:)

Hogy mit tudsz tenni? Nem tudom. Hitesd el magaddal, hogy megy ez neked. Remélem a többiektől megtudjuk a választ :)

26/N

2011. márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem, ez nálam tényleg nemtudás.Magamban össze tudok rakni egy mondatot, azt hiszem hogy stimmel, de aztán hangosan csak makogok és nem is tudom, nyelvtanilag sem a legjobb sosem..:S

a szókincsem meg mint mondtam, ne is beszéljünk róla:S


pedig filmeket is angolul nézek magyar felirattal, ezért nem értem..:S

2011. márc. 2. 21:30
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Szia.


Én éppen most állok érettségi előtt, eleinte én is hasonlóan éreztem, mint te, aztán sikerült felvennem a kapcsolatot egy olyannal, aki nagyon tud angolul és vele e-mailezek és egyre jobban érzem, hogy megy. :D Mindig kérem, hogy a válaszában említse meg, mik voltak a hibáim és egyre kevesebb. :D

Ha gondolod, írj egy privát üzit, én nagyon szívesen e-maileznék veled is, ártani nem árt, mindkettőőnknek gyakorlás. :)

2011. márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

en az USA-ban vagyok, majd egy eve, es hiaba a 8 eves angol tudasom, neha en is hulyesegeket beszelek...

De ugy sokat fejlodhetsz, ha nezed angolul a tv-t, hidd el, egy ido utan megertesz mindent:)

2011. márc. 4. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A megértéssel egyáltalán nincs gond, ebből a szempontból jó a nyelvérzékem.Megszólalni nem tudok.1 mondatot fél óráig rakok össze, kb 80 "öhm...izéé....őőőő"-vel:S
2011. márc. 4. 13:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Na várj - elolvastam mégegyszer a kérdés utolsó bekezdését

"osztálytársaim-sulit váltottam, most németországban tanulok tovább- pedig mind anyanyelvi szinten beszélnek, ahogy a suli elvárása.."

Ha jól értem, angolul beszélnek anyanyelvi szinten, mert ez az iskola alapkövetelménye - ezzel választ kaptam a kérdésemre: csak Te érzed úgy, hogy nem megy. Hisz ha valóban nem menne, nem vettel volna át abba a suliba. Jól értem?

első

2011. márc. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Az oktatás meg minden németül megy.a felvételin szó se volt az angolról:S

2011. márc. 4. 20:41
 8/9 anonim ***** válasza:

"Azt nem lehet mondani hogy nincs nyelvérzékem mert németet anyanyelvi szinten beszélem"

".osztálytársaim-sulit váltottam, most németországban tanulok tovább- pedig mind anyanyelvi szinten beszélnek, ahogy a suli elvárása..és ez így nagyon szar"


Akkor nem tudok szöveget értelmezni, így nem is tudom megérteni a kérdést (vagy csak számomra paradox, amit az előbb bemásoltam?). Oké, a válaszom, hogy nem tudom, mi a megoldás, pláne így, hogy kiderült, nem is értelek.

2011. márc. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem hozzáírni, én úgy vettem ki a szavaidból, hogy mivel a németet te magad is anyanyelvi szinten beszéled, ezzel nem lehet gond, így hát maradt az, hogy az osztálytársaid az angolt beszélik anyanyelvi szinten "ahogy a suli elvárása", na de mindegy is - vállalom, hogy én vagyok a szőke, s ezennel ki is ikszelem a megválaszoltjaim listájából ezt a kérdést. Csókollak.
2011. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!