Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szinten kell lenned...

Milyen szinten kell lenned egy nyelvből, h azt merd mondani "igen én tudok angolul/németül. "?

Figyelt kérdés
attól félek sosem fogom elérni ezt a szinten. nagyon jó vagyok valójában németből, de mégis vannak szavak még mindig amiket nem tudok(nyilván), és félek azt mondani, h igen, tudok németül, mert mi van ha mégsem értem meg. lehet h önbizalom kérdése, de a lényeg, h ti milyen szint után tudjátok kimondani h tudjátok a nyelvet?
2011. febr. 25. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj. Szuletett angolok es nemetek is vannak hogy egy-ket szot nem tudnak, nem hallottak, nem hasznaltak. A lenyeg az, hogy ha ilyen szoval talalkozol, keresd ki, tanuld meg, emlekezz ra. Ha beszelgeto szinten vagy, akkor mar mondhatod, hogy "tudod a nyelvet".
2011. febr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem németből felsőm van, mióta ez megvan, azóta merem ezt így kijelenteni. Mikor középfokúm volt, akkor is jól tudtam, de nagyon féltem, önbizalom hiányom volt, és mindig csak attól rettegtem, hogy mondanak egy mondatot, és tuti nem fogok egy kulcsszót érteni, és akkor beégek. Nem is nagyon mertem beszélni. Meg én a kiejtés miatt is aggódtam, hogy mi van, ha kinevetnek azért, mert furcsán mondok 1-2 szót, vagy ilyesmi. Azóta rengeteget dolgoztam külföldiekkel, akik szintén tanult nyelvet beszélnek (tehát nem az az anyanyelvük), és mindenki totál készséges. Szóval igazából azt akartam, hogy önbizalom kérdése az egész, de egy középfokúval simán mondhatod, hogy beszélsz az adott nyelven. Vagy egy példa: hétköznapi dolgokról bármiről beszélek, de ha valaki egy műszaki dologról akar velem beszélni, amit mondjuk még magyarul sem értek, akkor dughatom a nyelvtudásom, ahova akarom...
2011. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Középfok szerintem is elég. Én nem sokkal a nyelvvizsgám után voltam hosszabb ideig külföldön, persze iszonyúan féltem, hogy mi lesz. Három hetet voltam kinn, és mindig sikerült megértetnem magam. Ez volt a vízválasztó, azóta merem mondani, hogy tudom a nyelvet.
2011. febr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem nem adnak el sem angolul, sem németül. Angolból jobb vagyok. Megértem, amit mondanak és meg tudom értetni magam. Nyelvtanilag nem tökéletesek a mondataim, de nem is ez a lényeg. Én úgy vagyok vele, hogy tudok angolul. Németül meg pötyögök.
2011. febr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a lényeg,hogy ne gondolkodj azon,hogy jajj nem fogom megérteni amit mondanak ,meg kiröhögnek meg ilyenek. én két éve élek külföldön..előtte is azt gondoltam,hogy tudok németül, de mivel ahogy nálunk is, szerintem minden országban tucatnyi tájszólással beszélnek ezért elég nehéz volt az elején. de készségesek nagyon, nem kell kétségbe esni. gondolj bele,hogy ha egy külföldi magyarországra megy és legalább megpróbál magyarul kommunikálni azt mennyire jó néven vesszük mi is. szóval hajrá, ha megértesz egy idegen nyelvet és meg is tudod értetni magad akkor mondhatod nyugodtan :)
2011. febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!