Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül tudok kérem segítsenek...

Németül tudok kérem segítsenek. Mm?

Figyelt kérdés

Ezt a szöveget kellene lefordítanom németre,nem akarok baromságot megtanulni, mivel sajnos jegyre kell tudni:D

aki tudja kérem fordítsa le. (ha az elsőt letudnátok az is jó lenne.)

Az emberek általában partikat szoktak tartani amikor születésnapjuk van, amire meghívják barátaikat, családtagjaikat. Az emberek a parti előtt elkezdik a készülődéseket: feldíszítik a házat, lufikat fújnak,szendvicseket készítenek. A születésnapos tortát kap amit gyertyával és marcipánnal szoktak díszíteni. A vendégek ajándékot adnak a szülinaposnak és jókívánságokat mondanak neki. például: Isten éltessen. Sokan másként ünneplik meg ezt a napot.


múlthéten tartottam a születésnapi bulimat. Anya sütött egy nagy tortát amin 20 gyertya volt és egy marcipán figura. Én meghívtam a barátaimat, ők ajándékokat adtak nekem és gratuláltak a szülinapomhoz. Én elfújtam a gyertyákat és kibontottam az ajándékaimat. Evés után egy bohóc szórakoztatott minket. Nagyon jól éreztem magam.


2011. febr. 22. 23:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Der Geburtstag wird meistens mit einer Party gefeiert, wozu auch Freunde und Verwandte eingeladen werden. Vor der Party werden Vorbereitungen getroffen: das Haus wird dekoriert, Sandwiches werden gemacht. Das Geburtstagskind bekommt eine Torte, die mit Kerzen und Marzipan geschmückt ist. Die gäste geben dem Guburtstagskind Geschenke und wünschen ihm alles Gute, z.B. Herzlichen Glückwunsch. Viele feiern diesen Tag anders.


(az elejét lehet úgy is írni, hogy: man feiert den geburtstag mit einer Party, wozu man auch Freunde und Verwandte einlädt.- ha a paszívot nem tanultad még, de igazából nyelvtanilag ez a helyesebb)


Ich habe letzte Woche meine Geburtstagsparty gehalten.meine Mutter hat mir eine Torte gebacken, auf der 20 Kerzen und eine Marzipanfigur war. Ich habe meine Freunde eingeladen, sie haben mir Geschenke gegeben und gratuliert. ich habe die Kerzen verpustet, und die Geschenke geöffnet. Nach dem Essen hat uns ein Clown amüsiert. Ich habe mich sehr wohl gefühlt.

2011. febr. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!