Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudok spanyol nyelvből...

Hogyan tudok spanyol nyelvből érettségi vizsgát tenni?

Figyelt kérdés
11. osztályos vagyok, és a gimnáziumban angolt és németet tanulok, viszont külön tanárnál spanyolt is. Van rá mód, hogy az utóbbiból érettségizhessek vagy ahhoz osztályozó vizsgát kell tennem?
2011. febr. 20. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
min.két évig kell tanulnod azt a tárgyat amiből érettségizni szeretnél,és persze ehez az év végi osztályzatok is szükségesek az adott tárgyból,szóval az osztályozó vizsga az tuti de szerintem kérdezd meg az ofőd ő biztos több információt tud adni.
2011. febr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy akkor az, akinek már van diplomája, és újra jelentkezik egyetemre, annak ugye két tárgyból érettségiznie kell a felvételi miatt. De hogy tud abból a 2 felvételi tárgyból érettségizni, ha nincs semmilyen középiskolával tanulói jogviszonyban?
2011. febr. 20. 16:02
 3/9 anonim ***** válasza:

"min.két évig kell tanulnod azt a tárgyat amiből érettségizni szeretnél"

Ez nem igaz, nem kell 2 évig, csak az a lényeg, hogy tanulnod kell középiskolában.

Viszont ehhez is kell egy osztályozóvizsga, és ha az iskoládban nem tanítják ezt a nyelvet, akkor nehezen fog összejönni.


"Csak azt nem értem, hogy akkor az, akinek már van diplomája, és újra jelentkezik egyetemre, annak ugye két tárgyból érettségiznie kell a felvételi miatt."

Ez sem igaz, hiszen az érettségi nem évül el, jelentkezhet az ember a 20 éves érettségijével is a felsőoktatásba. Csak akkor kell újra érettségizni, ha az ember nincs megelégedve az adott eredményével, vagy ha egy felvételi tárgyból nincs még érettségije.


"De hogy tud abból a 2 felvételi tárgyból érettségizni, ha nincs semmilyen középiskolával tanulói jogviszonyban?"

Nem kell tanulói jogviszonyban lenni, az érettségi bizonyítvány átadása után bármiből lehet érettségizni (nem csak abból, amit valamikor tanultál), viszont ez már térítéses.

Ez neked is egy másik opció lehet, ha nem sikerül osztályozód tenned.

2011. febr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha leérettségiztél májusban, akkor utána a következő szezonban (az ősziben) tehát októberre tudsz jelentkezni még nyár folyamán az oktatási hivatalnál (westend mögött Váci u 18)

Befizeted a tizen valahány ezer forintot, és jelentkezel spanyol emelt szintre.

Aztán várod a behívódat, amiben kijelőlik, hogy melyik iskolában lesz a vizsga. Így nem kell várnod 2 évet és igazolni hogy te nappali képzésen tanultad ezt.


Azért emeltszintűre jelentkezz, mert ha abból legalább 80% ot csinálsz azaz négyest akkor az egyenértékű a középfokú nyelvvizsgával, és kérésedre a nyelvvizsgabizonyitványt is kiállítják róla.



Azt ajánlom hogy hívd fel telefonon, és kérdezd meg a pontosabb infókat illetve a vizsgadíjat, határidőket stb.

2011. febr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az előzőekkel közölném, hogy egyik sem igaz abból amit állítanak, én sosem tanultam informatikát, mert már ahoz kicsit régen érettségiztem, kb 8 éve és akkor még nem is volt ilyen tárgy nagyon max szakkör keretében.


Mégis leérettségiztem belőle múlt évben 3 hónapnyi tanulás után 67% ra.

2011. febr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja és mégvalami a kérdezőnek, nem kell jogviszonyban állni semmiféle középiskolával, ha már van egy érettségid és újabb tárgyakból akarsz vizsgázni például a felvételi miatt. Csak tárgyanként vizsgadijat kell fizetni 10-20 ezer forint max per tárgy.


Ha nincs érettségije valakinek csak 8 általánosa akkor is meg tudja csinálni felnőttképzés keretében fizetősön 2 év alatt az egészet, nem kell 4 - 5 évet rohadni a gimnáziumban vagy a szakközépben csakmert ingyen van meg fűtenek.

2011. febr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Így nem kell várnod 2 évet és igazolni hogy te nappali képzésen tanultad ezt."

Aha, és végül is az a tizenvalahányezer forint csak aprópénz...


"Azért emeltszintűre jelentkezz, mert ha abból legalább 80% ot csinálsz azaz négyest akkor az egyenértékű a középfokú nyelvvizsgával, és kérésedre a nyelvvizsgabizonyitványt is kiállítják róla."

60%-tól 4-es az emelt, vagyis 60%-tól adnak B2-es komplex nyelvvizsgát, és NEM 80%-tól.

A nyelvvizsgabizonyítványhoz meg annyit, hogy nekem is van egy így szerzett nyelvvizsgám, csak azt még a rendes érettségi évemben szereztem. Az annyiból áll, hogy van egy záradék az érettségi bizonyítványomban arról, hogy ez a bizonyítvány egyenértékű egy B2-es államilag elismert nyelvvizsgával. Tehát nincs külön bizonyítvány. Azt nem tudom, hogy megy ez utólagos érettségivel, ahol már bizonyítványt nem, csak tanúsítványt adnak, de az biztos, hogy az a nyelvvizsga külalakra nem olyan lesz, mint egy rendes nyelvvizsga.


"Mégis leérettségiztem belőle múlt évben 3 hónapnyi tanulás után 67% ra."

Pontosan azért, mert már nem állsz jogviszonyban közoktatási intézménnyel, és van érettségi bizonyítványod. Ezt írták korábban is, csak értelmezni kéne a szöveget.

2011. febr. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként én úgy tudom, hogy az emelt, az 60%-tól 5-ös
2011. febr. 25. 22:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, 60%-tól már 5-ös, csak kicsit bezavart, hogy az eggyel előttem szóló 80%-tól 4-est írt...
2011. febr. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!