Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene valaki ebben a 2...

Segítene valaki ebben a 2 úgymond nyelvtani részben? (angol)

Figyelt kérdés

Nem értek két dolgot, hogy mikor használják. Az egyik a way-es dolog. Pl. látok ilyen mondatokat, hogy There's no way. De gondolom itt nem a kint lévő útra gondolnak. Vagy ott van a népszerű "Love The Way You Lie" szám, abban sem értem, hogy mire gondol ezzel a "way"-el.

A másik dolog, amit nem tudom hogy hogy használnak, vagy miként az a "to be supposed to". Mindig hallom filmekben, hogy "I'm not supposed to be here". Ez pontosan mit jelent? Köszi a válaszokat előre.


2011. febr. 20. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:

én csak az elsőhöz tudok hozzászólni.

a way jelent módot is.


there is no way - nincs rá mód(megoldás)

I love the way you lie - imádom ahogy hazudsz

2011. febr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

There's no way: kizárt dolog, lehetetlen (tehát nyelvtanilag nincs rá út/mód, hogy... de ez nagyon pongyola így, csak hogy értsd).

Love the way you lie: szeretem, ahogy hazudsz (itt a módra utal).

I'm not supposed to be here: nem kellene itt lennem :) Negatív formában tehát nem kellene pozitív formában pedig kellene érthető módon.

2011. febr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, te arra gondoltál, hogy "love the way you are", ez azt jelenti, hogy "úgy szeretlek, ahogy vagy"
2011. febr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
és az melyik népszerű szám?:D
2011. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rihanna & Eminem - I love the way you lie


tuti erre gondolt:D

2011. febr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, arra. :)
2011. febr. 20. 18:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!