Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes egyáltalán papírt...

Érdemes egyáltalán papírt szerezni a nyelvtudásról?

Figyelt kérdés

Állásinterjúkon mindig azt tapasztalom, hogy soha senkit nem érdekel a papír, hanem az ott elvártaknak megfelelően beszélj pl. angolul. Itt mindig megfeleltem, soha nem ezen múlt az állásom, az jelenlegi állásomnál is megfeleltem az elvárt nyelvtudásnak.


A nyelvvizsgaközpont mindig direkt megbuktattak, hogy újra fizessek. Szerintem totál felesleges ezekbe a kizsákmányoló központokba pazarolni a pénzt, hiszen úgysem a papír számít.


Szerintetek?


2011. febr. 20. 12:57
 1/7 bumbi02 ***** válasza:
a papir nem annyira mérvadó.. lásd. 2 éve jártam angol tanárhoz a tanár dicsért folyamatosan, mondta hogy mehetek nyelvvizsgázni mert vagyok olyan szinten. (mikor elkezdtem járni hozzá azér kellett mennem mer megbuktam angolból, rá egy évvel 84%ra érettségiztem belőle) elmentem megbuktattak, 30an voltunk vizsgázni 2en mentek át... elment olyan osztársam aki 2 hónapja járt tanárhoz és atanár se ajánlotta még neki a vizsgát, simán átment... tehát nem tükrözi a nyelvtudást.
2011. febr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga belépő értékű. Ha nincs olyanod be sem hívnak. De, ha már behívtak tényleg csak az érdekli őket hogy mennyire tudsz, a középfok és a felsőfok között nincs nagyon különbség ilyen szempontból.
2011. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Mostanában pl. egyetemen kérik, anélkül egy csomó szakot nem is tudsz elvégezni...
2011. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nekem a papír miatt komoly problémáim voltak, ugyanis diszlexiás vagyok és 10szer mentem neki az írásbeli nyelvizsgának és olyan gyenge lett hogy még a 10%ot se értem el.....és ugye nyelvizsga nélkül nincs diploma de a szóbelim már rég nem volt viszont C típusú kell hogy diplomát kaphass így hosszú ideig szívtam......

fél millió forint!!!!

ennyibe kerültek a nyelvizsgadíjak a tanfolyamokkal és csak 10%ot értem el az irásbelin 5 év kemény német tanulás alatt ami kidobott pénz volt a végén a logopédusom fölmentet az irásbeli alol így kaphattam diplomát. beszélni jol tudok de jól olvasni lassabban megy és töbször kell mire megértem emiatt sok idő kell a másik a hibák sok nyelvtani hiba szóval van úgy hogy valaki jól beszél egy nyelvet a papír megszerzése mégsem megy az irásbeli ha a diszlexia súlyos szerencse az állásinterjún beszélgetés van így én már németoban is doglztam és meg voltak elégedve a nyelvtudásommal nem kelett papírt mutogatni...

csak akkor kell a papír a nyelvtudásrol ha a diplomához kell vagy ha ez nem legetséges akkor logopédustól felmentés amit a dékán is elfogad csak így kaphatsz diplomát különben hiába jártál egyetemre

én real szakra jártam az nagyon ment szerencsére itt a logika számít nem a magolás a sok vaskos könyvböl mint egy humán szakon

2011. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van, a papír belépő értékű, és azért nagyon fontos, mert diplomát nem lehet szerezni nélküle.

Egyébként tényleg igazad van, nagyon le sem fogják szarni...

2011. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak a felvetelihez pontszerzesre es ugye diplomat sem kaphatsz nelkule. Meg ugy tudom, ha megpalyazol valamit kulfoldon, akkor is kell. De ha magadtol mesz ki es munkat keresel, senki nem ker papirt tudasodrol, az kiderul.
2011. febr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, mivel a diplomát nem kaphatod meg a papír nélkül, és egyes szakokra be se kerülhetsz papír nélkül.
2011. febr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!