Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német után könnyebb az angol...

Német után könnyebb az angol nyelvet elsajátíttani?

Figyelt kérdés
Németet már jó ideje tanulom,de még kell egy kis idő hogy jól menjen.Utánna az angolt áll szándékomban megtanulni.Könnyebb lesz a német után?Azt mondják sokan hogy utánna jóval egyszerübb az angol!Ez igaz?
2011. febr. 18. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, nekem sokkal könnyebb volt. Németből felsőfokúm van, utána kezdem az angolt tanulni. Hasonló nyelvtani szabályok is vannak és a szótanulás is könnyebb.

Meglepően egyszerűbb a nyelvtana a némethez képest.

2011. febr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez tényleg így van. Német után könnyebb az angolt tanulni, mint fordítva.
2011. febr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet előnye is, hátránya is.

Valóban vannak hasonlóságok bennük, de ez vannak akiknél inkább összekeverésre ad okot, mint könnyebb elsajátításra bár ezt én főként azoknál látom, akiknek tudások nem szilárd. Szerintem biztos lesznek részek, amikben segíteni fog és, ha nem félvállról veszed, akkor keverni se fogod.

2011. febr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!