Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol kiejtésnek van valami...

Angol kiejtésnek van valami logikája, vagy minden egyes szót meg kell tanulni, hogy kell kiejteni?

Figyelt kérdés
Angolt fogok tanulni,de rettegek a kiejtéstől.Már tanítottak nekem angolt,de sehogy sem megy a kiejtés.Soha senki nem magyarázta el nekem.
2011. febr. 16. 08:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben meg kell tanulni egyesével. De egy idő múlva, ha rendesen tanulsz és hallgatsz sok angol nyelvű szöveget, menni fog magadtól is.

Az angol kiejtést szerintem azért nem olyan vészes megtanulni, mert nagyon sok forrásból hallhatsz angol nyelvet. Próbálj meg angol nyelvű filmeket felirattal nézni és nem szinkronnal. Úgy is a füldebe megy egy kicsit a kiejtés.

2011. febr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
eleinte mindenképpen a fonetikus jelek segítségével tanuld a kiejtést a szó tanulásával egyidőben :) Nem vészes, párszor kimondod hangosan, és rögzül a szó kiejtése. Idővel aztán rá fogsz érezni, én is az esetek többségében meg tudom saccolni, de így is mindig ellenőrzöm magamat. Azt ajánlom, mindig olyan szólistáról tanulj, ahol a fonetikus jelek is ott vannak rögtön mellette (ilyennek kéne lennie minden egyes angolkönyvben vagy a munkafüzet hátuljában, ha mégse, megnézed a szótárban :))
2011. febr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!