Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvvizsgák közül...

Német nyelvvizsgák közül melyik lenne a legkönnyebb, melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

4éve tanulok németet,de a felvételi miatt kéne egy középfokú.Melyik lenne a legkönnyebb?Jó lenne ha olyanok írnának akik mostanában voltak vizsgázni.


Valamelyiknél lehet szótárat használni? Tudnátok esetleg könyvet vagy feladatokat ajánlani/küldeni hozzá?


2011. febr. 14. 20:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Lécci segítsetek,sürgős!
2011. febr. 14. 21:23
 2/10 anonim ***** válasza:

ööh figyi


én is igy vagyok. ami könnyü.... na ja.. van ott is szivatás. amit én ajánlok az a ecl. DE! legyen szókincsed a szöveg és hallásértéshez. de az utobbihez hozzátenném h filmmel gyakorolj. mert ez is egy rizikofaktora , h a zajjal zavarják be a vizsgázokat.


jah a szóbelit meg tanuld meg .. osztálytársaimnak az 2x.ra lett meg az irásbeli csak 5x-re pedig elökészitösök vagyunk.


NINCS OLYAN H KÖNNYÜ VIZSGA. mindenben van rizikó.

2011. febr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

jah és még hozzáfüzném, h ahol szótárt használhatsz az kétnyelvü ott meg a nyelvtant kell tudnod precízen.


választhatsz:)


én angollal vagyok ugy h 4 éve tanulom. én is az eclre hajtok. SZAVAK ÉS RENGETEG BESZÉD-ILL. FILMNÉZÉS.



bizz bennem tudom mit beszélek.


19L

2011. febr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Angolom meg van Origós,abból jártam külön órákra meg 8 éve tanulom,de kéne egy német közép,abból mindig is 5-ös voltam a 4 év alatt,de sürgősen,és nem tudom melyiket lehetne kevésbé nehezen megcsinálni.

Többiek szerint?

2011. febr. 14. 22:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö,


egy ide nem vágo kérdést ha megengedsz nekem:D


angolodnál a közvetitést , h csináltad meg jó "angolosra"?

telenyomtad bonyolult szerkezetettel vagy inkább a kifejezésekre figyeltél, vagy a szavak minöségére?

2011. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A lényeg,hogy ne közvetlen arra törekedj,hogy szó szerint fordíts,inkább legyen szép a szerkezet,és választékos szóhasználat.Ne törekedj a nagyon bonyolult dolgokra,és ne akarj mindent szó szerint visszaadni.Körülbelül ennyi.
2011. febr. 14. 22:49
 7/10 anonim ***** válasza:

ÖSD a legkönnyebb: mindenhol lehet szótárat használni, még a hallásértésnél is :D

4 szövegértési feladat van--> 90 perc

2 hallásértés--> fél óra

2 levél --> 90 perc

szóbeli: 1. utazol vonattal a szülővárosodba és egy idegen (vizsgáztató) leül melléd és (majd később) a szülővárosodról kell neki beszélni

2. képleírás

3. vita

KÖNYV: Mitelstufe Deutsch B2 és [link] (ebből a hallgatás a lényeg, a többi nem)


bármi van, kérdezz!

2011. febr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát ösd-ben a nyelvtani rész elég nehéznek tűnik :S

Olyan kéne amihez nem kell olyan extra nagy nyelvtani tudás.


Telc talán nem olyan húzós,tudnátok róla pár szót mondani?Esetleg feladatokat küldeni?

2011. febr. 23. 15:58
 9/10 anonim ***** válasza:
na már megint: olyan ami nem húzós: az ÖSSZES nyelvvizsga húzós. mindegyik egy szinten van, különben nem lenne akkreditált. van ami nyelvtanos, van ami szókincses, de olyan nincs, hogy könnyű nyelvvizsga. tanuld meg rendesen vagy ne menj vizsgázni!
2011. febr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azért mégis van amelyik tartalmilag könnyebb nem szintileg.Pl origósban erős a fordítás+nyelvtan,de nekem németbe olyan kéne ami nem megy rá annyira a nyelvtanra.

Telcről mit gondoltok?

2011. márc. 4. 22:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!