Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelveket tanuljam...

Melyik nyelveket tanuljam majd középiskolába?

Figyelt kérdés

4 éve tanulom a német nyelvet, bár egyáltalán nem szeretem..:S


A gimnáziumba ahová menni fogok (remélhetőleg) ezeket a nyelveket tanulhatom..

német, angol és francia


Egyet kell választanom 1. nyelvnek

tudom az angol világnyelv 1 évig jártam különórára csak sose tanultam, mert akkor még nagyon gyerek voltam és nem érdekelt..már bánom:S

Eddig úgy gondoltam,hogy első nyelv: német, második: angol..

de a francia is annyira érdekel, annyira vonz..:S nem tudom..

A németet meg azért nem szeretném elhagyni mert már 4 éve tanulom, de mint mondtam..egyáltalán nem szeretem!


Mit tennétek a helyemben?

Köszönöm!


2011. febr. 12. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

amugy a németet nem is hagyhatnád el

max akkor ha folyamatosan tanultál volna mondjuk angolt suli mellett és akkor tenni lehet valami szint vizsgát és akkor talán lehetne ha annyira nem akarsz németet

am. angol javaslom másik nyelvnek mert lehet hogy a francia hü de jó meg minden de nem sok helyen értik meg

de ahogy érzed

2011. febr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

német + angol

a 4 évet felesleges kidobni az ablakon,és lehet egy olyan tanárt kapsz aki megszeretteti veled a tantárgyat..:)

2011. febr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én angolt és franciát választanék, a németet pedig minél hamarabb felfejleszteném különtanárral. németből kevesebb különórát kell venned, mintha mondjuk majd szeretnél egy harmadik nyelvet, és abban még az alapjaid sincsenek meg.

ha nem tudsz/akarsz különtanárhoz járni, akkor viszont a legjobb választás az angol és a német lenne.

2011. febr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én felvenném a németet és az angolt. Az angol tényleg kell, mindenhez. A németet szerintem se hagyd el, már 4 évet tanultál, magasabb szintet érhetsz el belőle, mint franciából. Plusz szerintem itt Magyarországon a német hasznosabb - szomszédban Ausztria, német turisták, csomó helyre németül vannak kiírva a dolgok (már a magyar mellet).

Ha megengedhetnek a szüleid különtanárt/tanfolyamot és szívesen tanulnál 3 nyelvet egyszerre, én azt javaslom, a franciát tanuld külön. Azt mondtad, vonz, tehát biztos tanulnál az órákra anélkül is, hogy egyest adna a tanár.

De ez csak az én véleményem, és én ilyen szempontból elég elfogult vagyok, angolt és németet tanulok, ezt tartom a 2 legfontosabbnak.

Viszont egyet tényleg nagyon ajánlok, hogy angolt mindenképpen tanulj. A német/francia még kérdés, de az angol manapság elengedhetetlen.

2011. febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
A magyart.
2011. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!