Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon elrontottam a nyelvvizs...

Nagyon elrontottam a nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés

ECL felsőfokú nyelvvizsgára mentem.

Első része ugye a szövegértés amire adtak 45percet...megvolt a két feladat.

A második viszont egy "esszé" abból is a hosszabb 300szavas változata...erre kaptunk 1.5órát.Oké mondom 5percig gondolkozok hogy hogyan rakjam össze mert azé két A4-es oldalról van szó..aztán nekikezdek a piszkozatnak,mondom erre 1óra elég lesz aztán fél óra míg átírom és kész.

Így is lett,kb percre pontosan fejeztem be...aztán eszembe jutott hogy mi van akkor ha mindkettőt meg kellett csinálni??:DDD

Két 300 szavas esszé 1.5óra alatt?:S Magyarul is lehetetlen.


Ezt találtam a neten.:

"Talán ez tűnik a legegyszerűbb nyelvvizsgának. Két levélírási feladat van, két szövegértési feladat. Azért van kettő mindegyikből, hogy ha valamely véletlen folytán az egyik téma szókészlete nem ismerős a számodra, még mindig ott van a másik és van esélyed letenni a vizsgát. Készségenként kell 60%-ot letenni, de ha a szövegértés és levélírás készségek 80% felett vannak, az auditívnál elfogadják az 50%-os teljesítményt is."


Ezt találtam róla a neten...beleolvastam az első témába mondom ez nem jön be és jó lesz nekem a második.


Most akkor mi a helyzet?:D Buktam 14ezret?


2011. febr. 11. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"A jelöltnek két (megadott szószámú) fogalmazást kell szótár nélkül, irányítási szempontok szerint írnia."


Két dolgot nem értek. Mielőtt mentél, miért nem néztél legalább kicsit utána, hogy milyen feladatok vannak. A másik pedig, befizetsz 14 ezret egy vizsgára, odamész úgy, hogy nem tudod, mire számíts, és nem olvasod el a feladatot?

2011. febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem ismerem az ECL vizsgát, én mást tettem (szakmait, és ott 1 levél és 1 esszé volt, mindkettőt meg kellett írni 90 perc alatt, 200-200 szavasak, szóval az is több, mint a te 300 szavasod :S így gondolom mindkettőt kérték volna), de a vizsga előtt a vizsgabiztos röviden bemutatta a vizsgát (írásbeli és szóbeli vizsgákon is elmondták mire kell számítani), hogy hány feladat van, mire hány perc és lehet-e segédeszközt használni, mikor van szünet, mit kell tenni ha ki szeretnél menni a mosdóba, milyen büntetésekre számíthat az aki csal...

Ezt gondolom nálatok is elmondták és biztos alá is írtál valamit, hogy tudomásul vetted...

Vagy nem így volt? :(

2011. febr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De utánanéztem..akkor mindenhol olyanokat olvastam hogy .: két feladat van..választhatsz.

Nembaj megpróbáltam,majd legközelebb.:D

2011. febr. 11. 15:33
 4/8 A kérdező kommentje:

Ilyen nem volt,csak a szövegértésnél magyarázták el hogy mit hova kell írni.

Miután az esszéset kiosztotta csak annyit mondott hogy hajrá és kész:D..én meg egy 300 szavas esszénél rögtön azt gondoltam - főleg h ezt is olvastam több helyen- hogy elég egyet írni mert így is alig fért bele az időbe.

2011. febr. 11. 15:35
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok..

Legelőször németből tettem szakmai középfokot /esszé+levél 200-200 szó/ és ott írtam piszkozatot, a végére meg szinte nem maradt időm bemásolni azt... :S akkor megfogadtam, soha többet nem írok piszkozatot :)

Az angolt egyből úgy kezdtem, hogy ment a vizsgalapra a levél, majd pár perc gondolkodás után (fejben találtam ki mit írok) az esszé, így bőven meg tudtam írni, be tudtam fejezni és egész jó pontokat kaptam rájuk :)

A középfokon 200 szó van, felsőn 300 a max, és két feladat van... de mint mondtam, ez szakmai. Általános középfokon is csak 1 levelet kérnek (200 szó körül), szóval talán felsőn is elég 1-et megoldani... :)

Érdekes, hogy nem mondták el, mondom, nálunk tartottak egy kiselőadást a vizsgáról.

2011. febr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

El kell, h keserítselek.. A Studentweb oldalán ezt találtam:


"2. Írásbeli kommunikáció

A jelöltnek két (megadott szószámú) fogalmazást kell szótár nélkül, irányítási szempontok szerint írnia. Az értékelés szempontjai, ill. az elérhet pontszámok:

- Nyelvhelyesség (alak- és mondattan) 0-5pont

- Írásbeliség (szövegtagolás és helyesírás) 0-5pont

- Szókincs (terjedelme és változatossága) 0-5pont

- Stílus (a fogalmazás m fajához és témájához igazodó

nyelvhasználat) 0-5pont

- Kommunikatív hatékonyság (a helyzetnek megfelel

feladatmegoldás)"


Ezek alapján buktad... :S Ha nagyon jól megírtad és a szövegértés is nagyon jól sikerült, talán éppen meglesz... Hogy érzed, az hogy sikerült?

2011. febr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem a többi bőven 60% fölött van..egy gond van..minden feladattípust minimum 40%-osra kell megcsinálni szóval alapból bukta.De mondom,nem olyan nagy gáz majd még lehet próbálkozni...Amúgy sem az én szintem.

Mondjuk úgy hogy középfoknál jobb vagyok,de a felsőt nem érem el,ezért akartam kipróbálni...legközelebb majd piszkozat nélkül fogom megírni és akkor talán az egyik meglesz 300 szó a másik csak 200 és esetleg átengednek.

2011. febr. 11. 21:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ezt most buktad, mert ECL-en két 300 szavas fogalmazást kellett volna megírni. Kicsit utána kellett volna olvasni, mielőtt elmész vizsgázni.

Én emiatt mondtam le az ECL felsőfokúról, nekem is lehetetlennek tűnik ennyit írni 1,5 óra alatt.

2011. febr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!