Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia nyelv segítség? (lenn. )

Francia nyelv segítség? (lenn. )

Figyelt kérdés
Nemrég elkezdtem franciát tanulni online. Szeptemberben valószinüleg francia nyelvtanfolyamra is megyek. Gondoltam nekezedjek nagyon hülyén belenézek. Szeretném tudni hogy a ragozást nem igazán értem. Pl. je suis sage DE nous sommes grands. Akkor most itt az "S" betüket mikor kell a végére rakni vagy elmagyarázná nekem ezt valaki bővebben? köszi..
2011. febr. 7. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Je suis sage - egy alany van (én)

nous somme grands - több alany van, MI vagyunk nagyOK.

akkor kell s betű tehát, ha több alanyról van szó.

a dolog akkor bonyolódik, ha a több alany mindegyike nőnemű, mert akkor grandES lesz, az e, a nőnem jele beékelődik a többesszám s jele elé.

Egy jó tanács: ha épp magyarul írsz, tanuld meg használni a vesszőket, mert elég nehéz volt megértenem, hogy mit szeretnél egyáltalán kérdezni...

2011. febr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyszerű, akkor raksz S-t a végére ha több személy van így a melléknév is többesszámban van, mint a magyarban. Nous sommes grands -> Nagyok vagyunk

nőnemnél pedig e-t kell még az S elé rakni.

Ja és a Je suis sage gondolom azt úgy gondoltad azt jelenti hogy Okos vagyok, pedig azt jelenti hogy Bölcs vagyok. Az okos vagyok az Je suis intelligent.

2011. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!