Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » El szeretnék kezdeni németül...

El szeretnék kezdeni németül tanulni. Melyik nyelvkönyvet ajánljátok?

Figyelt kérdés
Három között vacillálok: Start! Neu, Kekse, Kon-takt
2011. febr. 6. 11:58
 1/1 anonim ***** válasza:

mind3-at ismerem, a suliban a kon-takt-ból tanulunk (vagyis én nem tanulok belőle semmi újat, mert már megvan a középfokúm). ez nem olyan rossz, de csak ebből semmiképpen nem lehet eljutni a középfokig. emellé kell még a Német nyelvtani ABC c. könyv és az Egy híján húsz.

a start-tal nincs nagyon bajom, az jobb, mint a kon-takt, de ahhoz is kellenek u. ezek a kiegészítőkönyvek.

a kekse-t annyira már nem ismerem mint az előzőket, abból csak a tanár szokott behozni fénymásolatokat. de nekem szimpatikus az is, jók a szövegek is benne.

viszont én neked ajánlanék egy másik könyvet: Schritte International. ez nem olcsó könyv, ha az összeset végigcsinálod, de nagyon nagyon megéri. én különtanárral ebből tanultam, utána végigvettem az Egy híján húsz-t(ahol alig kellett új szavakat tanulnom) és sikeres lett a nyelvvizsgám.:) ezt egyébként le lehet tölteni különböző oldalakról.

Összességébe véve: Schritte International > Kekse = Start > Kon-takt.

ha bármi van, írj privibe és megválaszolom. ha kell segítség, akkor is:)

2011. febr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!