Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszból azt kaptuk házinak...

Olaszból azt kaptuk házinak hogy irjuk le egy napunkat. De én nem tudom hogy kell?

Figyelt kérdés
Ezek a kifejezéseknek kell benne lenniük:Non alzarsi tardi, alzarsi alle sei (e mezzo), Entrare nel bagno, lavarsi con l'acqua, Vestirsi in fretta perché, fare colazione alle, uscire di casa alle, andare con l'autobus (con metró) arrivare al posto di lavoro alle, cominciare a lavorare, lavorare della (fino) alle, andare a casa alle, arrivare alle.
2009. febr. 8. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Én szívesen segítek! Ismered ezeket a kifejezéseket? Tudod mi a jelentésük? Magyarul megvan már, hogy mit akarsz írni? Mert ha leírod, én szívesen lefordítom neked olaszra. Vagy az egészet rám bízod? Ahogy neked tetszik...
2009. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ijen csak angolból. Úggy fogada el a tanár ha leírtam hogy hány órakor csinálsz és mit. pl.

6kor felkelek

:15kor felöltözök

8-14-ig tanulok

3-4-ig leckét irok

7kor fürdök....

Remélem tudtam segíteni, ha ne akkor elnézést..

2009. febr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát nagyából tudom mik a jelentésük a kifejezéseknek!Amugy teljes mértékben rád bizom!Az a lényeg h kész legyen ma!mert holnapra kéne!
2009. febr. 8. 12:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, szóval akkor:


Lunedì non mi alzo tardi perchè devo andare a lavorare, così mi alzo alle sei e mezzo, entro nel bagno e mi lavo con l'acqua (calda). Poi mi vesto in fretta perchè non ho molto tempo e ancora devo fare colazione. Alle sette faccio la colazione con la mia famiglia. Dopo la colazione esco di casa, vado a lavorare con l'autobus alle sette e quarto e fra 30 minuti arrivo al posto di lavoro, cioè alle otto meno quarto.

Alle otto comincio a lavorare. Devo lavorare alle 8 (fino) alle 4. Dopo il lavoro vado a casa, dove arrivo alle 4 e mezzo.


Magyarul:

Hétfőn nem kelek későn, mert mennem kell dolgozni, tehát fél hétkor kelek, bemegyek a füdőbe,(meleg) vízzel megmosakszom. Aztán gyorsan felöltözöm, mert nincs sok időm és még reggeliznem kell. Hétkor reggelizem a családommal. A reggeli után megyek el otthonról,busszal megyek dolgozni negyed 8-kor és 30 perc múlva megérkezem a munkahelyemre, azaz háromnegyed nyolckor.

8 órakor kezdek el dolgozni. 8-tól 4-ig kell dolgoznom. Munka után hazamegyek, ahová fél 5-kor érkezem.


Bocsi a sok szóismétlésért, csak pontosan(szó szerint) akartam fordítani. Remélem segítettem. Első voltam.

2009. febr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Grat neked előző válaszoló, nagyon szorgalmas, okos embernek tűnsz. Sok ilyen válaszoló kéne még erre az oldalra, mint te.
2009. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon de nagyon szépen köszönöm a segitséged!Örök hála!Puszi
2009. febr. 8. 13:24
 7/8 tade ***** válasza:

En sem irtam volna jobbat, bocs, hogy szorozok,de van 1 hibad :D, ne haragudj ha kijavitlak, de szerintem igy helyes:

Alle otto comincio a lavorare. Devo lavorare dalle 8 (fino) alle 4. Dopo il lavoro vado a casa, dove arrivo alle 4 e mezzo.

Hianyzott a "d" betu :))


-KriKri-

2009. febr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló!


Tényleg igazad van, lemaradt egy "d" betű, valószínű, hogy elgépeltem, mert amúgy tudom, hogy úgy kell...

Köszi, hogy szóltál!


Kedves, Kérdező, remélem nem lett nagy probléma abból, hogy lemaradt egy "d" betű. (Írtad, hogy mára kell a szöveg).

2009. febr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!