Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan érdemes az efféle...

Hogyan érdemes az efféle nyelvvizsga feladatnak neki kezdeni?

Figyelt kérdés

Mit ajánlotok, hogyan érdemes elkezdeni az olyan szövegértés feladatot, ahol van egy szöveg és abba kell mondatokat, illetve szövegrészeket belehelyezni.

Köszönöm a válaszokat.


2011. jan. 29. 09:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Előbb olvasd el a behelyettesíthető szavakat, szövegrészleteket, álljon össze a fejedben, hogy mi mit jelent, mivel gazdálkodhatsz.


Aztán elkezded olvasni a szöveget, mondatonként (fontos, hogy az egész mondatot olvasd el egyben, ne csak az üres részig), értelmezd, és írd be azt, ami a legjobban odaillik. Érdemes ceruzát is vinned, és amit már elhasználtál, kihúzni a listáról, illetve, ha később rájössz hogy valamit felcseréltél, szebben tudod javítani.

2011. jan. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ezeket a feladatokat úgy kezdtem, hogy elolvastam a címet, ez már valamerre tereli a fantáziádat :) Majd alaposan átolvastam és értelmeztem a behelyettesíthető mondatokat (megfigyeltem melyik kezdődik pl kötőszóval vagy milyen nyelvtani szerkezeteket tartalmaz, mert a nyelvtan is sokat segíthet) majd elkezdtem olvasni a szöveget és sokszor 2x is elolvastam a lyukas mondatot ha szükséges volt :) majd megjelöltem magamnak melyiket gondolom oda. Végigolvastam a szöveget, majd újra nekikezdtem, ahova több variációt is el tudtam képzelni, újra nekifutottam (fontos, hogy ez előző és következő mondatot is nézd meg, mert abban is utalhatnak a megoldásra...)

10-15 perc alatt meg lehet oldani, főleg ha már gyakorlott vagy :)

2011. febr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!