Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kezdjem a nyelvvizsgára...

Hogy kezdjem a nyelvvizsgára való felkészülést? Tanárhoz nyárig nem tudok menni. Érettségim németből 5 lett, szeretem a nyelvet.

Figyelt kérdés
Sokat foglalkoztam középsuliban némettel. Májusban érettségiztem, azóta nem foglalkoztam vele. Nem tudom, hogy hogy kezdjem a felkészülést? És hogy egy érettségi milyen szinten van a nyelvvizsgához képest? A szókinccsel vagy a nyelvtannal kezdjem?
2011. jan. 25. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A középszintű érettségi B1 szintű, vagyis alapfokú nyelvvizsgának felel meg, az emelt szintű pedig B2, középfoknak.

Kezdetnek tölts le a netről nyelvvizsgafeladatokat kulccsal együtt, nézd meg, milyen eredménnyel tudod megoldani, abból kiderülnek a hiányosságaid is, hogy mit kell még gyakorolni. Azonkívül mindegyik nyelvvizsgatípushoz adtak ki gyakorlókönyvet megoldásokkal, amiből az írásbeli nagy részére egyedül is fel tudsz készülni. A fogalmazások kijavítására és a beszédhez viszont mindenképpen kell majd valaki, aki segít.

2011. jan. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kettot egyszerre kezd el. Rengeteg online oldal van, ami ingyenes es segit a felkeszulesben. Ezenkivul vedd elo a regi konyveidet, fuzeteidet es vedd at ujra az egeszet.

[link]

2011. jan. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ami még rengeteget segít, az az, ha a filmeket németül nézed. Én angolra készültem így, sokat segített, és nem is éreztem, hogy tanulás lenne. Azóta is amit lehet, angolul nézek, pont azért, hogy ne annyira essek ki a gyakorlatból.
2011. jan. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Először is válaszd ki, milyen nyelvvizsgára akarsz menni. Aztán a neten keress utána az adott vizsga típusfeladatainak, főbb témaköreinek. Ha ezekből jól felkészülsz, adja magát, hogy gyarapszik a szókincsed, a nyelvtannal pedig külön érdemes foglalkozni.
2011. jan. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!