Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudok olcsóbban magamtól...

Hogy tudok olcsóbban magamtól tanulni oroszul?

Figyelt kérdés

Angolt tanulok egyelőre, de jól megy hála égnek. Azt mondják, az oroszt sokan beszélik, hasznos, meg érdekel is, báár furcsa nyelvnek tartom. Nehéz nyelv? Hogy tudnám magam képezni? Soha életemben nem tanultam eddig. És anyagilag nem állunk úgy, hogy tanfolyam, vagy plussz tanár..

Köszönöm a válaszokat, tippeket!

L/18


2011. jan. 25. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ingyen, magadtól is megoldható a dolog, csak a nettel, bármennyire is akarják csinálni a propagandát a magántanároknak azzal hogy "hát ez annyira ígymegúgy nehéz hogy úgyse fog menni". Annyi oldalt találsz, amennyit nem szégyellsz.

[link]

[link]

[link]

Kezdetnek ezeket ajánlom, főleg a Livemochát, mivel azon feladatokat is megoldhatsz és beküldheted az anyanyelvi beszélőknek, akik kiértékelik neked. Aztán persze, kis ügyességgel nem egy és nem kettő könyvet is le tudsz szedni digitális formában. Amennyiben ez nem sikerülne, akkor megsúgom: [link]


Nehéz? Attól függ mihez képest. 3 nem van benne (+ többes szám), 7 eset, névelők hiányoznak, létigét nem használnak, sok helyen egyezés van a magyar és az orosz közt (például sok vonzatnál). A kiejtése olyan, hogy kisebb akcentussal bárki tudja beszélni, de apróbb pontosításokkal nem nehéz kiküszöbölni ennek a nagy részét (nekem főleg a hangsúlyok nem mindig jönnek össze).

Persze aztán, ami nehéz tud lenni az az, hogy az ember túlzottan is magyarosan akarja leírni, amiből aztán bődületes marhaság lesz.


Mindezek ellenére, én nem ajánlom neked, hogyha nem tetszik kifejezetten. Én legalábbis pl. németet vagy franciát magamtól nem bírnék tanulni, mivel nem tetszenek egy cseppet sem, de persze lehet hogy nagyobb az akaraterőd mint nekem.

2011. jan. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Juj köszönöm szépen!!!

Érdekesnek tartom meg furának. meg imádom az olyan nyelveket amiknek érdekes az írása. Japánt is szeretnék tanulni de az ráér... előbb a fontosabbakat.

Köszönöm a segítséged!!!

2011. jan. 25. 22:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Én azért eléggé szkeptikus vagyok a teljesen önálló tanulást illetően. Én németül tanulgatok magamtól de úgy, hogy már jól beszélek két másik idegen nyelvet és van a környezetemben olyan, aki tud kiejtésben és nyelvtani kérdésekben segíteni. Anélkül nem nagyon menne.


Nem tudom hol laksz, de ha Budapesten, akkor nagyon tudom neked javasolni az Orosz Kulturális Intézet nyelvtanfolyamait. Nagyon jó áron vannak, anyanyelvi tanárokkal, és 10 fő alatti csoportlétszámokkal. Érdemes megpróbálni.


Egyébként pedig hajrá! Szerintem jó kis nyelv. Érdekes.

Azért arra számíts, hogy a kezdeti tanulásnál sokkal több a nyelvtan, mint angolban. mert angolul, már akkor is tudsz pötyögni, ha még szinte semmi nyelvtant nem ismersz, de egy ragozós, 3 nemmel operáló nyelvben ez már nem így van.

2011. jan. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha tényleg jól tudsz angolul:


[link]

Könyv, a nulláról megtanítja a nyelvtant és kb 1500 szavas a szókincse.


+

*****

Itt többek között van 1 Russian Foundation(kezdő) és Advanced course. Az első része 8 óra, a második 4. Nekem ez nagyon bejött, pár óra után már elég fasza mondatokat össze lehet rakni, és nem turistának tanít, mint más hasonló kurzusok.


Mind2 angolul tanítja az oroszt, nekem egy erős középfokú angoltudással nem volt gondom a megértéssel.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jan. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!