Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek milyen angol C1...

Szerintetek milyen angol C1 felsőfokű nyelvvizsgát tegyek?

Figyelt kérdés

Idén le szeretnék felsőfokúzni angolból, csak nem tudom melyikre érdemes, Euro, Origó stb. ÚGy tudom elég eltérő nehézségű némelyik, és nem is mindegyiket fogadják el egyetemen/munkahelyen stb épp ezért. Olyan kéne ami jó színvonalú, de azért nem teljesíthetetlen. Középfokú már megvan 2-3 éve, Telc B1. Napi regényolvasgatás angolul elég mint gyakorlás? :)

Ja és felsőfokon is adnak meg témaköröket, amikből fel lehet készülni előre?


2011. jan. 24. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ECL-en voltam, szerintem megcsinálható. Az írásbelije szintje szerintem egy kicsivel van egy nehéznek mondott középfokú felett, a magnóhallgatás hol nehéz, hol könnyebb. Szóbelin pedig az a lényeg, hogy egyáltalán magyarul legyen fogalmad ilyen témákról mint az unió, bankok, pénzügyek, tőzsdézés stb. ( most azokat a témákat soroltam fel, amiket az előttem lévő három eber kapott, én az uniót kaptam) Ha ilyenekről magyarul magas szinten tudsz beszélni, és ugyanezt el tudod mondani angolul is, nem lesz baj. De ez minden nyelvvizsgára jellemző. És sajnos az olvasás édes kevés.
2011. jan. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Én az Origót nem ajánlanám, nem igazán a valós nyelvtudást méri, hanem a nyelvtanra koncentrál, ráadásul külföldön nem is fogadják el. Ha nagynevűt akarsz, akkor esetleg Cambridge (tudom, ott van a TOEFL meg az IELTS, de azok egy idő után elévülnek, és ha nem külföldi egyetemre szándékozol menni, felesleges pénzkidobás). Nézz körbe, hogy melyiken milyen típusfeladatok vannak, mire koncentrál, és amelyik szerinted a legjobban megy neked, azt válaszd.

Regényolvasás jó, fejleszti a szókincsed, nézz még filmeket, sorozatokat angolul, olvass napi híreket angolul, nézd át a nyelvtant, gyakorold a kiszemelt nyelvvizsga típusfeladatait.

Vannak témakörök, amik előfordulhatnak a nyelvvizsgán, ez nagyjából egységes, szóval nézd meg a C1-es szint témáit, valószínűleg azokkal fogsz találkozni.

2011. jan. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Telc középfokhoz viszonyítva milyen nehéz az ECL C1? Vagy bármelyik akkreditált felsőfok érdekel ahhoz viszonyítva. Pl. ha vki középfokúzott, majd utána elment felsőfokra, hány %-ot ért el, stb.
2011. jan. 25. 00:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nekem a középfokú írásbeli kb 77% szóbeli 92%.

Felsőfokú írásbeli 66% szóbeli: 64% ( maga a szóbeli 78% lett, csak a magnóhallgatás lehúzta ami 55%)

2011. jan. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, a telc középfokúról meg csak annyit tudok mondani, hogy minden osztálytársam átment elsőre rajta, olyan is, aki alig tudott angolul. Sok köze nem lehet akármelyik felsőfokúhoz sem.
2011. jan. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor lehet ECL lesz. Igen, Telc közép nem vmi szívós, szóbelin mindenkinek 90% felett adnak, aki eldadog valamit..

Egyébként ősszel középszintű érettségim 94% lett, felsőfokhoz elég lehetek?

2011. jan. 25. 11:29
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Érettségit ne hasonlítsd össze a felsőfokkal. Semmi közük nehézségben egymáshoz. Oldj meg egy emelt szintű angol érettségit, ha az sikerül 80-90% körül, akkor szerintem simán mehet egy felsőfokú.
2011. jan. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én Origóra megyek márciusban. Középfokon BME-n voltam, amit a legnehezebbek között tartanak számon angol középfokon. a Telcet középfokon tényleg könnyűnek mondják, de felsőn nem ajánlotta a tanárom, szerinte felsőfokon már elég egyforma nehézségűek. Amúgy is milyen lenne már, ha valamelyik sokkal egyszerűbb lenne, mindenkinek könnyedén meglenne. :D Szóval én azt tudom mondani, hogy mindegyikre máshogy kell készülni, persze hacsak nem vagy perfekt már angolból :) másféle feladatok vannak, és gyakorolni kell rá sokat. Origo-n megvannak a témakörök, van is külön origós könyv a témákkal, de mivel felsőfok, itt már bármit kérdezhetnek. sok sikert! :)
2011. febr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!