Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan épül fel egy német...

Hogyan épül fel egy német külön óra?

Figyelt kérdés
A párom nővére megkért, hogy segítsek a gyerekeinek németből. Eddig is elmagyaráztam a házit, ha nem értették, de ez most más lenne. Hogyan kezdjek neki? Gondoltam keresek feladatokat a nyelvtani egységekhez, átvennénk a nyelvtani szabályokat meg a házit megcsinálnánk. De mégis mennyi időt szánjak ezekre? Mennyi feladatot adjak? Általános iskola 4. és 6. osztályos tanulóiról van szó.
2009. febr. 2. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőlük, hogy hol tartanak jelenleg, bár mivel még kicsik gondolom még nem annyira részletesen veszik. Esetleg vedd át szép lassan az eddigieket vagy ha tudják, akkor azt amit most vesznek. Csináljátok meg a házit, és egy kicsit beszéltesd is őket, de csak nagyon alapszinten.

-egy nyelvtanár-

2009. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nagyon jó gondolat! Az elején bevezetöül, vagy esetleg óra végére egy kis játékot is beterveznék. Gondolok itt pl. szógyüjtésre az adott témakörböl (pl. minden szó ami az étkezéssel kapcs-ban eszükbe jut), vagy szólánc stb. Néha-néha egy keresztrejtvényt is készíthetsz (magyar szavak megadva, németül beírni a rejtvénybe). Az ilyesmi motiválja a kicsiket, s több is "ragad" rájuk.
2009. febr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!