Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nézik le mostanában az...

Miért nézik le mostanában az itk-origó nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Amikor anno én csináltam, akkor az volt a menő, mindenki "felnézett rám", hogy meg tudtam csinálni, most meg mindenhol csak azt hallom, hogy szidják. És nem értem, hogy miért. Ahogy elnézem, a feladatok maradtak ugyanolyanok, mint régen. Akkor mi változott?
2011. jan. 18. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meglepve olvastam a kérdésed. Nekem is itk-s van. Szerintem azért nézik le, mert ma már elég, ha valaki azt mondja, hogy yes, és már meg is kapta a középfokú nyelvvizsgát, gyakorlatilag a sarki vegyesboltban is. A Rigó utca viszont mindig is figyelt a minőségre, így aki nem magabiztos, az inkább nem az ITK-ba megy. Nyilván ezért is van ennyi félrefordítás... Azt itk-s nyelvvizsga igenis verhetetlen! Érdemes lenne ugyanazt a kérdéssort, ugyanannyi idő alatt, és ugyanazt a szóbelit adni egy itk-s nyelvizsgával rendelkezőnek, meg egy másmilyen, humbuggal rendelkezőnek... :)
2011. jan. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam, hogy lenézték volna, legfeljebb azért nem kedvelik, mert a híresztelések szerint igazán nehéz. Bár személyes tapasztalatom nincs, mert nekem az előző válaszoló szavaival élve másmilyen, humbug nyelvvizsgám van....
2011. jan. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
09:27 Főleg egy jövendő főnök fog rondán Rád nézni, hiszen Te a Rigó utcai nyelvvizsgáddal simán vered az ő tudását! Az ITK nyelvvizsgájára az ember akkor is tudta a nyelvtant, ha álmából felkeltették, mert megtanulta - nem mint egy verset, hanem használni! Na, ez ma nincs meg, erre nincs idő, mondd szépen, yes, oké, átmentél. Ez van.
2011. jan. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szóval akkor az itk-origo jó? Mert én olyat tervezek tenni (mondjuk egyelőre franciából, angolból majd később)
2011. jan. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én még sosem tapasztaltam, hogy lenézték volna a rigós nyelvvizsgát... Inkább még minidg azért "rossz" a híre, mert nehéz. Nekem is van többek között origós nyelvvizsgám, soha senki nem tett még rá megjegyzést.
2011. jan. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Itt például pont azt írják, hogy nagyon rossz nyelvvizsga. De őszintén szólva nem csak itt olvastam ezt, hanem ismerősöktől is hallottam már. Talán mert kétnyelvű és nem fogadják el külföldön, vagy nem is tudom... Lehet hogy valakinek könnyűnek tűnik, mivel lehet szótárt használni, nem tudom. Csak már lassan én tartom cikinek, hogy nekem "csak" ez van...
2011. jan. 18. 09:50
 7/11 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__specia..

Itt is az van, hogy nagyon könnyű, meg munkahelyeken sem fogadják el. Hát én most már tényleg nem tudom, pont az ellenkezőjét mondjátok, mint amiket hallok/olvasok :) Persze annyira nem zavar, csak nem értem a dolgot.

2011. jan. 18. 09:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Amit belinkeltél aszreint szerintem az volt a baj, hogy szakmai nyelvvizsga kellett volna valakinek, de csak sima általános rigósa volt.

Aki meg azt írja, hogy a rigóssal nem vették fel, BME-ssel meg azonnal, hát, messziről jött ember azt mond,a mit akar.

Egy normális munkahely úgysem azt nézi, hogy milyen címke van a bizonyítványon, hanem azt, ha feltesz egy kifejtős kérdést az interjún, akkor tudsz-e vele mit kezdeni.


Az persze igaz, hogy külföldön nem fogadják el, de tudomásom szerint a többi népszerű-mert-könnyebb-megcsinálni nyelvvizsgákat se nagyon.

2011. jan. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is csak arra tudok gondolni, hogy manapság a divat egynyelvű nyelvvizsgát csinálni, mert annak nagyobb esélye van, hogy elfogadják külföldön. Legalábbis ezt gondolják. De kinn nem igazán érdekel senkit a nyelvvizsga, a lényeg, h tudjál beszélni.

Itthon szerintem teljesen mindegy diplomához, vagy munkához, h ITK-s vagy pl. Telc-es nyelvvizsgád van...és azt soha nem lehet tudni, hogy melyik a nehezebb..feladatsoron, emberen is múlik. Nekem spanyolból ITK-s volt, és nekem elég könnyű volt, mert tudtam nagyon a spanyolt, angolból szakmait csináltam, egynyelvűt, LCCIEB-t, sokkal könnyebb volt, mint egy BGF-es szakmai, ez tuti, de vkinek ez sem sikerült persze...Sehol nem kérdeztek még a nyelvvizsgákról(diplomán kívül), inkább tesztelték a nyelvtudást.

2011. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

eléggé sok féle angol középfokot írtam már és mind sikerült...hogy miért nyelvvizsgázom sűrűn azt hiszem nem kell magyarázni;)

tapasztalatból mondom, hogy az itks nagyon könnyű:) de szerintem eléggé baromságok a feladatok, mert ha nem tudsz jól magyarul írni, akkor már bajba kerülsz. egy angol nyelvvizsga az angoltudást kéne mérje nem a magyart szerintem...de pont ezért könnyű is annak,akinek meg az angol nem megy annyira;) egy euroexam pl sokkal nehezebb, mert jobban rámegy a valódi tudásodra, nem csak karikázgatni meg magyarul írni kell. de nekem mindegy, legutóbbi euro középfokom is 97% lett;)

na jó angolozást mindenkinek!have fun:P

2011. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!