Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor hasznalhatom a to-t szó...

Mikor hasznalhatom a to-t szó elott és szó után az angolban?

Figyelt kérdés
2009. jan. 29. 22:48
 1/3 anonim válasza:
68%

"to" igazából magyarban a "-ba" / "-ban" / "-be" / "-ben" -nek felel meg, vagy használhatjuk még akkor, ha valaki illetve valami részére/számára történik egy dolog, illetve még leggyakrabban cselekvés kifejezése előtt használjuk. De ezt így nem is igazán lehet általánosítani, majd talán másnak jobban megy... :P


de pl:


welcome TO paradise - üdvözöllek a paradicsomban

welcome TO the railway station - üdvözöllek a vasútállomáson

i would like TO give a present to you - szeretnék adni egy ajándékot számodra

would you like TO sleep? - szeretnél aludni?

2009. jan. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Én tudnék válaszolni, angolszakos vagyok, csak nem igazán értem, mit szeretnél.

Mi az hogy szó előtt és után? Általában mondatokban van, ami azt jelenti, hogy előtte és utána is van szó.

Pontosítsd a kérdést, és válaszolok!

2009. jan. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem CSAK helyhat. (-ba, -be, -ban, -ben) szerepe van (de többek között az is), hanem a igébőlből főnévi igenevet kaphatsz.

Pl.: speak - beszél;

to speak - beszélni;

Pl.: She's speaking. - Ő beszél (most).

She would like TO speak. - Ő szeretne beszélni.


(Egyébként én is angol (és német) tanár szeretnék lenni, de még csak 9-es vagyok.:))

2009. jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!