Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A NYELVvizsgához miért kell...

A NYELVvizsgához miért kell műveltnek lenni?

Figyelt kérdés
Nézegettem ilyen felsőfokú szóbelis cuccokat, dehát én ilyeneket nem tudok magyarul se... Negyed ennyit se... Mármint politikáról meg EU-ról, meg mindenféle tudományos dolgokról... Én értem, hogy fontos dolog a műveltség, meg minden, de mi köze van a nyelvtudáshoz?
2011. jan. 3. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, jó kérdés. Én is nézegettem, és teljesen ugyanarra jutottam, mint te: én ilyet még magyarul sem tudok :S
2011. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert beszélni valamiről mégis csak kell tudni, akár magyarul, akár más nyelven. Miért, ha kikapnál egy témát pl. főzésről, ahhoz lenne elég szókincsed? Vannak már olyan nyelvvizsgák, ahol magad viszed a témakört, tehát ha csak sportkocsikról tudsz beszélni, az is jó, csak akkor arról tényleg.
2011. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elő van írva, hogy milyen szintű szókincsre van szükség egy C1(=felsőfok) szintű nyelvvizsgához. Ha neked ez a szókincsed magyarul is hiányos, az azt jelenti, hogy magyarul is a C1 alatt vagy bizonyos értelemben.
2011. jan. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

A C1 meghatározás szerint közel anyanyelvi szint.


Ha az EU-ról van szó, ha a homeopátiáról, karrierépítésről, hitelkrízisről; akkor arról simán lehet alapdolgokat elmondani, következtetni, személyes vélemény.

Szerintem ez így van jó, egy bizonyítványt ne állítsanak ki egy tájékozatlan embernek.


Ha meg nem vagy képes alapdolgokat elmondani magyarul sem, akkor nem végezted el az általános iskolát..


Politikáról bárki tud beszélni általánosan, a szerepéről, alakulásáról, hibákról, érvekről, rendszerekről.

Az EU-ról is mikor jött létre, előzmények, tagok (nem felsorolod), szerepek, cél, működés, hátrányok, előnyök.. NAGYON EGYSZERŰEN, de frappánsan, folyékonyan megfogalmazva, nem durva szakkifejezésekkel teletűzdelve.


Nem doktori disszertációt várnak el tőled, nem kell orvos legyél; HANEM ÁLTALÁNOS TÁJÉKOZOTTSÁGOT!

2011. jan. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tudjál miről beszáléni. Jó, mondjuk, ha a genetikáról kell, akkor lehet bajban vagy, de még arról is lehet mondani v.mit. Nem kell túlbonyolítani a dolgokat, meg szakszavakat használni sűrűn. Olvass sokat a témákról idegen nyelvű siteokon is. Segít.
2011. jan. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*beszélni
2011. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Genetikáról beszélni felsőfokon? Az egy álom téma...amúgy annyit meg tanultál róla középiskolában,amennyit tudni kell.
2011. jan. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül lehet téma, de nem árt műveltnek lenni, hogy amúgy - témától függetlenül - meg tudj szólalni a vizsgán.
2011. jan. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!