Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon könnyen és gyorsan...

Nagyon könnyen és gyorsan tanulok nyelveket, de sajnos ugyanígy el is felejtem. Mivel lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Úgy van angol felső és spanyol középfokú nyelvvizsgám, hogy tulajdonképpen soha nem tanultam úgy, hogy ültem otthon és magoltam a ragozást vagy írtam a példamondatot, vagy nem is tudom hogy szokás ezt. Eljártam az órákra és "rám ragadt" egyszerűen, nyelvtant is elsőre értettem. A tanárok el voltak ájulva, hogy micsoda nyelvérzék. :D Én is azt hittem sokáig, de mostanában azt tapasztalom, hogy borzasztó sokat felejtettem, (tv-t néha nézek, zenehallgatás közben a dalszöveget szoktam fejben fordítani) érteni ugyanúgy értek mint régen, de írni és beszélni már nagyon nehézkesen megy... tanárhoz járni nem nagyon van időm, más meg nem jutott eszembe. Mit tegyek? Mi erre a jó módszer? 18 éves lány vagyok
2009. jan. 23. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A nyelveket használni kell, különben elfelejtődnek. Ha nagyvárosban vagy, próbálj meg külföldi barátokat szerezni, és velük rendszeresen összejárni. Meg olvass regényeket!
2009. jan. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Probalj a neten levelezni kulfoldiekkel, volt mar ilyen kerdes, szerintem ha rakeresel, akkor kidobja neked a valaszokat, es ott lesznek a hasznos linkek. Levelezopartnert keresett valaki, de mindenkepp kulfoldit.

Olvass angol regenyeket, ujsagokat, konyvtarbol kitudod kolcsonozni oket. Nyaron probalj kimenni kulfoldre dolgozni, es kozben ujra elojonnek a nyelvek.

Ha most vegzel a suliban, akkor kulfoldre menjel egyetemre!

2009. jan. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hasonlo "adottsagokkal" vagyok megaldva, mint te. 18 eves koromra 3 kozepfoku nyelvvizsgam volt (most 19 vagyok).


En ugy gondolom, hogy a nyelvtudas nem vesz el, csak porosodik az agyadban. Aztan mikor kell, egy kis portalanitas utan ujra fogod tudni hasznalni. Tehat most azt hiszed, hogy elfelejtettel angolul (nyilvan nem hiszed ezt, ez csak egy szelsoseges pelda), de ha most atteleportalnal Angliaba, gond nelkul tudnal beszelni az elso mondatok utan, raallna az agyad. Foleg felsofoku tudassal.


Tehat nem hiszem, hogy tanarhoz kene jarnod emiatt. A tv-nezes, olvasas, zenehallgatas az adott nyelven eppen eleg, persze lehetoseg szerint igyekezz hasznalni a nyelvet, dehat en tudom, hogy nem olyan konnyu hirtelen spanyolokkal korulvenni magad.


Mindenesetre ajanlom, hogy keress ra a google-ben a "penpal" szora, es regisztralj par ilyen oldalon. Chatelni a sharedtalk.com-on erdemes (szobeli beszelgetes is lehetseges az oldalon keresztul).

2009. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!