Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvérzék nélkül le lehet...

Nyelvérzék nélkül le lehet nyelvvizsgázni?

Figyelt kérdés
Olyanok írjanak választ,ha lehetséges akiknek pl. sikerült,vagy ismernek ilyeneket. Módszert is írhattok, sőt nagyon megköszönném.
2009. jan. 22. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, le lehet. A legtöbben így szereznek nyelvvizsgát!

A legjobb módszer az lehetne amire csak kevés embernek van lehetősége: az adott nyelvterületen kellene eltölteni néhány hónapot. Így hát marad a magolás vagy esetleg valamilyen alternatív módszer aminek kétes az eredménye.

2009. jan. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy le lehet. Nem nyelvértéktől, hanem hozzáálástól függ. Ha kedveled azt a nyelévet, s kezdeni akarsz valamit vele, akkor sikerrrül is. Szavak, nyelvtant...stb. stb. (de a nyelv nem nemcsak ettőlfügg) Sok kitartássa megelhet vagy menj ki külföldre és ott próbáld meg! (Ez nálam is, és sokaknak is bevált.)


Sok szerencsét!

2009. jan. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

igen, én egy példa vagyok rá.

a hallásom egyenlö a nullával. nem hallom ki a szavakat és nem tudok egy szót megismételni valaki után. na ezért szerintem a magyar nyelvet is 3 éves koromban keztem el beszélnio, addig szinte csak gagyogtam. aztán végig szenvedtem az iskolát és magán tanárok ezreivel is csak éppen hogy pár szót tudtam.

aztán 19 évesen egy évet éltem amerikában, aztán késöbb angliában is. mivel kellet a munkámhoz is nagyon ügyesen megtanultam, felsöfoku szinten tudok mostmár angolul. aztán a sors úgy hozta hogy németországba kerültem, másfél év alatt megtanultam németül is, most már egész jól elboldogulok hivatalos közegben is.

a vicces mikor a német párom mond valamit németül és ez egy új szó, akkor nem értem ki, nem tudom elismételni a szót. röhej. igaz a helyesírásom is mind a 3 nyelven egy kaka. egyszerüen nem érzem mikor hova kell dupla, vagy hosszú betü. (ja meg a gépem is németre van állítva, de azon fellül is béna vagyok)

2009. jan. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

le lehet, velem a család már viccelt.. utolsó nyelvvizsgamra terhesen mentem (6 hetesen), mondtak, hogy meg se szuletett a gyerek, de nehany nyelvvizsgan már ott lesz :P


A szóbeli kvazi könnyen megvolt, egyszeruen nem hagytam oket szóhoz jutni, meg nagyon sokat beszeltem, nem erdekelt, hogy mennyire rossz a nyelvtanom. meg humorkodtam. igy a beszedkezsegre maxot kaptam, a tobbibol meg csak par pontot, de az annyire szamitott, hogy pont meglett. (sőt, az 61% lett)


az irasbelin mar több jelenésem volt, mindig négy darab, eloszor 15% hianyzott, aztan 10%, aztan 6%.. amikor negyedjere mentem, akkor ugye epp terhes voltam, abban az idoben tobbet öleltem a vödröt, mint a barátom, fekudtem, mert ülni nem tudtam, meg hánytam.. ilyen allapotban mentem el vizsgazni.. az elso feladatra, amire egy óra volt, kb 10 perc alatt megvolt, konyorogtem, hogy engedjenek ki, mert rosszul vagyok, hánynom kell, legalabb az arcom megmosnam, de nem engedtek.. ezert telenyomtam magam csokival.. vegre eltelt egy kis ido, kiosztottak a papirokat.. felora alatt megcsinaltam az osszes feladatot (azt hiszem 2 ora volt ra?), a csaj kezebe nyomtam, és kiszédültem. elotte a no meg kerdezte, hogyha ilyen gyorsan megcsinaltam, miert nem felsofokura mentem, tulsagosan rosszul voltam, hogy reagaljak ra..

otthon mondtam, hogy majd szeptemberben..


azert megneztem hany % lett, mert kivancsi voltam. 60%, atmentem. no komment.


egyebkent az nagyon sokat segitett gondolom, hogy eleg sok nyelvtanfolyamot kezdtem el, de valahol sose volt szimpatikus a tanar, meg nem maradt nyoma soha. aztan előtte majusban talan ujra megprobaltam, es valami hihetetlen jo fej, normalis tanar volt, es tobbet tanultam tole egy honap alatt, mint az iskolaban egy ev alatt.. utana mentem a kovetkezore, amit mar sajnos nem o tartott, oda par alkalom utan be se jartam..


sokat segithet, ha pl bme nyelvvizsgat csinalsz, bme elokeszitore mesz, vagy legalabbis megveszed a munkafuzetet. sokat segithet, ha olyan nyelvvizsgara mesz, ami az erosseged (tehat ha jol tudsz forditani, ketnyelvure, ha nem az erosseged, akkor egynyelvure, stb)


sok sikert!!

2009. jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne,nekem is sikerült,bár megszenvedtem,német középfokú C,felsőfok sajnos éppen nem ütötte a lécet sem a szóbeli,sem az írásbeli.8 év magántanár és 10 hónap külföld.Sokaknál a középfok két tanév alatt megvolt az én tanáromnál.

Másik nyelvtanár véleménye szerint mindenki,aki meg tudott az anyanyelvén tanulni,képes idegen nyelvet is elsajátítani,csak a megfelelő módszert kell megtalálni.A kisfiam angolt tanul hasonló módszerrel,mint az anyanyelvet tanítjuk a gyereknek és mint kísérőre ragad rám is,mint a ragasztó.Így én is tervezem elkezdeni ilyen módszerrel az angol tanulást.

Sok sikert!

2009. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszolóknak a válaszokat :) Sok kitartás és akaraterő és persze egy megfelelő tanár kell a válaszokból ítélve úgy látom...remélem sikerül majd ilyet találjak...
2009. jan. 22. 20:55
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Le, nekem is sikerült, pedig nem töltöttem az időmet külföldön:) írásban szerencsére jobb vagyok, az nem volt nehéz. szóbelin viszont rendesen megszenvedtem, mert mielőtt elakarom mondani, az igét gyorsan leragozom magamban:) de a középfokú egy kis gyakorlással simán meglehet
2009. jan. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalat:

Sokáig azt hittem, hogy csak azok a szerencsések tudnak letenni nyelvvizsgát, akik meg lettek áldva nyelvérzékkel.

Nekem nincs nyelvérzékem, viszont sokat készültem a vizsgára és ami ennél is fontosabb: igyekeztem úgy hozzáállni a dologhoz, hogy igenis érdekes és jó dolog nyelvet tanulni. Pozitívan álltam hozzá, kedvvel csinálétam a feladatokat. Ha nem ismertem egy szót, nem értettem egy mondatot, nem keseredtem el, hanem pótoltam a hiányosságot. Sokat beszélgettem másokkal is angolul, és igyekeztem nem hagyni magam, mégha olyannal is beszéltem, aki sokkal jobban állt a nyelvből, mint én.

Ezek a dolgok a nyelvvizsgán is önbizalmat adtak és végül is sikerült.

Fontos, hogy ha nem az van benned, hogy

"mindenkinek sikerül csak nekem nem" vagy "nekem ehhez nincs tehetségem, nem is próbálkozok"

akkor előbb-utóbb az jön ezek helyébe, hogy egy kis szorgalommal minden elérhető.

Szóval a válasz: igen.

2009. jún. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az eszperantóval simán le lehet tenni a nyelvvizsgát, ha csak a papír kell róla. Ahol már kimondottan kérnek nyelvet akkor az nem jó mert angol vagy német kell nekik:S
2010. febr. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!