Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgák vannak?

Milyen nyelvvizsgák vannak?

Figyelt kérdés

Valaki elmagyarázná nekem ezeket a nyelvvizsga dolgokat?

Sokan írnak itt ilyen C vizsgát meg egyebeket... ezeket én nem értem :D. Addig eljutottam, hogy az alapfokú vizsgával nem érek semmit, legfeljebb szintfelmérő saját magamnak, de a többi vizsgával mire megyek? Mennyire nehezek? Mi a különbség az üzleti és a normális vizsga között? Angol nyelv érdekelne inkább...

Előre is köszönöm!


2010. dec. 10. 21:39
 1/5 anonim válasza:
100%
A "c" típus azt jelenti, hogy van szóbeli és írásbeli nyelvvizsgád is.Ha szeretnél majd lediplomázni, ez kelleni fog.Alapfokkal tényleg nem érsz el semmit, minimum középfok kell. Ez sem olyan nehéz, de készülni kell rá azért becsülettel.(Nem beszélve arról, hogy sokszor csak azért meghúznak szóbelin, hogy fizess a köv. vizsgára sajnos...) Az üzleti nyelvvizsgánál nem árt tudni az adott szakszavakat, mert arra vannak kiélezve, és a szóbeli szituációs feladatok is ezek közül kerülnek ki. Mondjuk számomra az angol üzleti is könnyebb volt, mint a sima német, bár ez utóbbit tovább tanultam annó...
2010. dec. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A C1-es szint meg felsőfokot jelent; sokan összekeverik a kettőt.
2010. dec. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a betűzés 2 féle lehet, mert jelölhetik vele a típust is és a szintet is.

Pl A1 A2 B1 B2 C1 C2: ezek a szinteket jelentik. B2 a ma elfogadott középfokú nyelvvizsga szint, C1 a felsőfok

A másik értelme: pedig az egyes részeket jelenti most nem tudom pontosan, hogy melyik az A és a B, a lényeg az hogy az egyik a szóbeli, a másik az írásbeli részt jelenti, C pedig azt mikor mindkettő részt megszerzed.


Pl nekem B2-es szintű angol középfokú C típusú nyelvvizsgám van. Remélem így már érthető.

Egy kis plusz: vannak egynyelvű és kétnyelvű nyelvvizsgák is, az egynyelvűben nincs fordítási feladat, míg a kétnyelvűben van (magyar levelet, vagy szöveget angolra, vagy amilyen nyelvből vagy, arra kell lefordítani).

2010. dec. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiváncsi vagy az Euro nyelvizsga honlapján vannak tesztnyelvvizsgák, ott próbára teheted a tudásod.
2010. dec. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :D
2010. dec. 11. 22:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!