Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi nyelvek közül...

Az alábbi nyelvek közül melyek a legnehezebbek?

Figyelt kérdés

Lécci állítsad nehézségi sorrendbe ezeket a nyelveket: és melyeket lehet önállóan tanulni?

angol

olasz

spanyol

francia

orosz

német

Nagyon köszönöm!!!


2010. dec. 8. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez eléggé személyfüggő kérdés..


Van akinek az angol nem megy, van akinek a német "irtózatos", valaki a cirill betűknél megunja az oroszt.. Van aki egy francia "krákogás" után fut világgá.Nagy a megoszlás.


De számomra:

angol

német

spanyol

olasz

francia

orosz


Egyedül tanulni? Mindent lehet, tapasztalat alapján mondom.. Amit szeretsz, aminek szívesen utánajársz, amivel szívesen töltöd az idődet. Meg a legegyszerűbb, amivel már van alapod.

2010. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Olasz és a francia.
2010. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Svájc-ba a gyerekek ugye 3 nyelven beszélnek... Olasz-Francia és Német az ottani nyelvjárás... Nos ezt csak azért írtam le, mert először Németül tanulnak meg. Mégpedig azért, mert aki megtanulja a német nyelvtant az már gond nélkül fogja tanulni utána már a többit. És ezt több egyetemi tanárom is mondta már nekem, hogy érdemes először a némettel kezdeni aztán a többi már könnyebb...

Az angol és az olasz viszonylag egyszerű nyelv. Nem túl bonyolult. A spanyol szintén tanulható. Nem különösebben megerőltető. Oroszról nincs tapasztalatom! A franciáról pedig annyit, hogy egyedül nem lehet szinte... Nagyon durva és furcsa a kiejtése. Szóval szerintem:

Német

Francia

és talán ide az Orosz...

Ettől függetlenül az angol nélkül egy fabatkát sem ér az ember a mai világban...

2010. dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! ezzel csak azt szeretném kideríteni h melyikek a könnyebbek mert most vok 14 és jövőre gimibe megyek. most a németet középfokon az oroszt nagyon kezdő szinten beszélem és 4 nyelvből (esetleg 5) szeretnék eljutni felsőfokig a gimi végéig. hogy mér akarok ennyi nyelvet tanulni? mert nemzetközi jogász szeretnék lenni. a német, angol nagyon teccik és az olasz is nagyon.
2010. dec. 8. 17:13
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

nekem a felsorolás: legkönnyebb-legnehezebb:

spanyol, angol, francia, olasz, német, orosz

egyedül a legkönnyebb tanulni: angol, spanyol

sok sikert a terveidhez!

2010. dec. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Állítólag a német és az orosz a legnehezebb ezek közül.
2010. dec. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyiket lehet önállóan tanulni.


Kiejtés szempontjából az angol, francia és orosz nehezebb, a többi valamivel könnyebb.


Nyelvtan szempontjából a német nehéz, kevésbé nehéz az orosz, spanyol, olasz, és talán az angol és francia a legkönnyebb.


Az írása az angolnak a legrosszabb, az olasznak és a franciának sem teljesen tökéletes, a többinek elég jó.


A szavak magolásának nehézsége szempontjából az angol a legkönnyebb, elég könnyű az olasz és a spanyol is. A német és orosz a legnehezebb.


Összességében ezek közül a német emelkedik ki mint legnehezebb, a második helyre talán az oroszt tenném, harmadik helyre a kiejtés és beszédértés nehézsége miatt a franciát. A többi ezeknél könnyebb, egyértelmű sorrend nincs.


Ha ezek között vacillálsz, akkor válaszd az angolt.

2010. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Személyfüggő, én a némettel magamtól boldogultam, az angol tanárral sem megy. :(

Franciát a barátom tanult, az nagyon bonyolultnak tűnik.

2010. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem miért rakja mindenki az oroszt a legnehezebbnek. Valószínűleg azért, mert nincs vele semmi tapasztalata. Jó, meg kell tanulni az írást, olvasást, de azért az nem egy nagy esemény. Szerintem az sem olyan nehéz. Én nagyon szeretem.

Persze kezdő szinten elpötyögni az angollal a legkönnyebb. Mert már akkor is tudsz kommunikálni, ha szinte semmi nyelvtant nem is tudsz.

2010. dec. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ma 08:36


Az orosz kiejtés nem könnyű. A hangsúly helyét és elmozdulásait meg kell tanulni, ez is nehézség. Végül, az igék befejezett és folyamatos alakjai nem teljesen szabályosak, ez egy további nehézség. Mindezek alapján az orosz nehezebb az angolnál vagy a franciánál, mondjuk azért a németnél nem.

2010. dec. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!