Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valakit, aki tud magyarul...

Ha valakit, aki tud magyarul de sosem tanult nyelvtant, magyar nyelvtanra kéne tanitanotok mivel kezdenétek?

Figyelt kérdés
2009. jan. 18. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, a nyelvtan melyik területéről van szó. Ha elméleti nyelvtanra, mondattanra (melyek a szófajok, mondatelemzés stb.) is szüksége van, akkor átvenném vele először az általános iskolai, majd a gimnáziumi nyelvtankönyveket. Ha csak gyakorlati nyelvtanra van szüksége, vagyis hogy hogyan használja helyesen a magyar nyelvet, akkor valamelyik "magyar mint idegennyelv" tankönyből venném át vele a nyelvtani részeket.
2009. jan. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az altalanos iskolai nyelvtannal, mindenkepp azokat szerezd be. Egy alt. iskolai gyerek is beszel magyarul, de soha nem tanult nyelvtant, alsoba elkezdi megtanulni.
2009. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Èrtem.Köszönöm szépen a válaszoka,én is ilyesmikre gondoltam.
2009. jan. 19. 14:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Szóval...

Attól függ mit akarsz vele kezdeni, ha mondjuk nyelvvizsgára akarod, akkor mindenképpen muszály a nyelvtan, hisz az idegen nyelvnek is eltérő a nyelvtana,

mint a magyar, de legalább össze tudná hasonlítani...

(Ráadásul kevés rokona a magyarnak)


Ha beszédkészség, kommunikációt akarsz taníítani,

akkor már el kell gondolkodni azon, hogy, hogy fogja

a nyelvet tanúlni (auditív, vízuálisan, szövegre-e orientált-e stb. stb.) Nem azt mondom, hogy ebben az sem kell alapvető nyelvtan, de itt csak inkább a kommunikácra kell odafigyelni.


De az utóbbi módszer csak attól függ, HOGY SZERETI A

NYELVET, AKAR-E KÜLFÖLDRE MENNI, vagy VALAMIT EZZEL KEZDENI-e AKAR...STB.STB.

2009. jan. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!