Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit kell tennem: német emelt...

Mit kell tennem: német emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés
hatosztályos gimibe járok és mellette még tanulom a németet. most vagyok nyolcadikas és januárba meek ÖSD középfokra. 2011 november körül pedig mindenképp felsőfokúzni szeretnék (goethe-típusból). és 9.ben a rendes érettségi időszakkor szeretnék német emelt szintű érettségit tenni. ehez mit kell tennem? kell ugyebár egy osztályozóvizsga és jelentkezés a felvételire. ezután miből kezdjek el készülni? melyik könyvből? a szóbeli témáim ugyanazok lesznek mint másoknak? bocsi a kisregényért:)
2010. dec. 1. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Tanárodat kell megkeresned, ő megmondja mi a teendő. Osztályozóvizsgát fogsz tenni..


Az érettségire meg utána jelentkezel, gondolom a titkárságon, vagy ahol ezt nálatok intézik.


Miből készülj?? Legyen nagy és változatos szókincsed, tudd a nyelvtant rendesen; folyékonyan tudj beszélni hétköznapi témákról és elvontabbakkal is tudj valamit kezdeni.



Amúgy nem sok értelme van ennyire elsietni. A felvételit 1 ponton is el lehet bukni, lehet neked 91%-os lesz; de lehet ahova menni akarsz oda jobb lenne a 92+ %-os.


Semmi értelme nincs ennek, amit csinálni akarsz. Nem kell minden vizsgát letenni, hanem csak azt amire később szükséged lest.

2010. dec. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod. fogok vele beszélni.

de én most mindenképpen szeretném letenni mert amelyik csoportba vagyok azzal csak ismétlek kb mert semmi újat nem tud mutatni. tom az ismétlés a tudás atyja/ anyja de ezért felesleges bemenni órára. és biztosan (vagyis remélem) jól fog sikerülni a vizsga mert addigra már felsőfokon lesz a nyellvtudásom. ez biztos mert már elszántam magamat.

2010. dec. 1. 16:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!