Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diplomához milyen típusú...

Diplomához milyen típusú nyelvvizsgát (kellene) letenni?

Figyelt kérdés
Úgy értem valami speciális, szakmai nyelvvizsgát kell, vagy elég egy középfokú vagy inkább felsőfokú nyelvvizsga. Mi a követelmény?
2010. nov. 28. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
attól függ, hogy milyen szakon szerzed a diplomádat. mindenhol mások a követelmények.
2010. nov. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen intézmény és szakfüggő.
2010. nov. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt minden egyetem maga határozza meg. Van, ahol elég egy középfok, van ahol egy közép és egy alap, van ahol szakmai, van ahol két szakmai közép vagy egy szakmai közép és egy általános felső.
2010. nov. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem az már rossz, hogy így állsz hozzá, hogy "milyen nyelvvizsga kell a diplomához".

Sajna ugyanis a világunk affelé halad, hogy nyelvtudás nélkül semmire se mész semmilyen nyelvvizsgával.


Szóval inkább azon légy, hogy minél több nyelvet minél magasabb szinten megtanulj, amíg még van rá időd és agykapacitásod...


De az előttem szóloknak egyébként igaza van, szakfüggő. Bár ha életbelép amit az oktatással kapcsolatban változtatni akarnak a középiskolában, akkor szerintem minden szakon a minimum 2 nyelvvizsga lesz majd a kötelező.

2010. nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

77%-osnak igaza van, főleg, hogy én is annyi vagyok jelenleg :)


Viccet félretéve igen, a nyelvet nem papíron kell tudni, és nem tételeket fogsz eldarálni az életben :)

2010. nov. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
OK, csak azért kérdeztem mert a középfok már megvan és tudni szeretném hogy kellene-e felsőfokúra vagy valami szakmai nyelvvizsgára "készülnöm" diploma előtt (hogy ne érjen meglepetésként).
2010. nov. 28. 21:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!