Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon "gáz" hogy nem ebszélek...

Nagyon "gáz" hogy nem ebszélek angolul? Egyetemhez nem alapkövetelmény, igaz?

Figyelt kérdés
Érdekelnek a nyelvek, de angolt sose tanultam, odáig meg nem jutottam el hogy magamtól megtanuljam, furcsa de annyira nem vonz. Német felső-és spanyol középfokú nyelvvizsgám van, jövőre szeretnék olaszul tanulni.
2010. nov. 22. 20:43
 1/6 anonim válasza:
100%
Nem "gáz", csak bármikor megeshet, hogy egy szituációban szükséged lehet rá :) Ezenkívül sokat segíthet a külföldi kapcsolatoknál is, például ha összeismerkedsz egy bolgárral, akkor ő aligha beszél németül, spanyolul, vagy olaszul. Szóval szerintem mindenképp érdemes megtanulni, legalább alapszinten :)
2010. nov. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem alapkövetelmény, de mi az egyetemen jó pár tananyagot angolul kaptunk meg. Nem nagyon érdekelte a tanárt, hogy van, aki nem tud ennyire angolul.

Aztán a szakdolgozathoz is egy csomó angol nyelvű cikket kellett átnyálazni. Aki nem tudott angolul, annak rengeteg idejébe és szótárazásába került, míg valamennyire lefordította.


Aztán később munkahelyre sem fognak felvenni, hiába van még akárhány más nyelvű vizsgád.

Én pl évek óta nem kapok munkát, mert németből van középfokúm. Pedig állítólag hiányszakmám van. (Vegyész.) Alacsonyabb végzettségnek megfelelő munkakörbe, pedig azért nem vesznek fel, mert arra hivatkoznak, hgy túlképzett vagyok.

Korábban évekig tanultam angolt is, így abból sem vagyok teljesen analfabéta, de sok helyen, csak a papír számít sajnos.

2010. nov. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Tömören eléggé. Az jó, hogy beszélsz spanyolul, meg valamennyire németül, de olasz helyett az angol legyen a következő nyelved, mert marha nagy hátrány tud lenni, ha nem bírod legalább egy használható szinten az angolt. Minden téren az a legfontosabb nyelv.


Egyeteme válogatja, mennyire kell oda angol nyelvtudás, úgy tudom, hogy sok helyen a diplomához egy legalább alapfokú angol nyelvvizsgát elvárnak akkor is, ha amúgy más nyelvből meglenne a diploma megszerzéséhez kötelező középfokúd. Meg tényleg az van, amit a vegyész is írt, hogy ha cikkeket, szakirodalmat kell olvasnod, ha valami külföldi muksó tart vendégelőadást, ha valakivel fel kell venni a kapcsolatot, akkor ez mind angolul megy néhány speciális esetet kivéve (gondolom ilyen magyar néptánc meg hasonló szakokon nincsen annyira külföldi szakirodalom, meg mondjuk egy nyelvszaknál is elsősorban az adott nyelv lesz leginkább használva).

Én spec. az egyetem miatt már többet olvasok angolul, mint magyarul, vannak angolul előadásaim (és ezeket csak angolul vehettem fel, magyarul nem lehetett volna), és ha ha úgy bármit el akarok érni a területemen (becsatlakozni egy kutatásba, cikket publikálni), ha meg valaha eljutok odáig, hogy alkotni is fogok a területemen, akkor az már végképp angolul megy már.

2010. nov. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Mivel egyetemre jársz gondolom valami frankó melód lesz.

Most ha megnézed az állásajánlatokat szinte bárminél, minimum alapkövetelmény az angol középfok, szóval lehet neked 700 felsőd is akkor se fognak felvenni. Persze kivéve, ha németet kérnek:) SZóval olasz helyett az angolt választanám, plusz ha már tanultál spanyolul onnan gyerekjáték lesz az olasz.

2010. nov. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

01:01-et kiegészíteném:


"Mivel egyetemre jársz gondolom valami frankó melód lesz."

Azért ez nem garantált. Pl van olyan ismerősöm, aki két diplomával árufeltöltő egy Tescoban, mert nincs más munka.

Ha van egy angol nyelvvizsgád, akkor valamivel jobbak az esélyeid, de az sem garancia. (Na és persze az sem árt, ha budapesti vagy, vagy legalábbis hajlandó vagy egész hátralévő életedet nyugdíjas korodig Bp-en tölteni.) Rengeteg a diplomás munkanélküli. És nem csak a jogászokra, szociológusokra, könyvtárszakosokra, filozófusokra és hasonlókra gondolok, akikkel Dunát lehetne rekeszteni.


A többivel teljesen egyetértek. Az álláshirdetésekben az elvárásoknál második helyen rögtön a végzettség után angolból kommunikációs szintű, minimum középfokú nyelvtudást kérnek. De láttam már olyat is, hogy a legelső szempontnak ezt írták a felsorolásban külön nagy vastagított betűkkel.

Angol nélkül nagyon nehéz bármilyen diplomás munkát találni. Sajnos tapasztalom. Általában 95%-ban angolt kérnek, 3%-ban oroszt, vagy szerbet, 1%-ban németet és 1%-ban az összes többi nyelv közül bármit.

2010. nov. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nagyon "gáz" hogy nem ebszélek angolul? Egyetemhez nem alapkövetelmény, igaz?"


Nem gáz, hanem hátrány, és nem alapkövetelmény egyetemhez angolul beszélni, angolul olvasni viszont már majdnem az.


Később angolul beszélni is fontos lesz.


"furcsa de annyira nem vonz"


Ha elkezded, vonzani fog. Csak elkezdeni nehéz, így van ez mindennel. Amit már ismer az ember, abban többnyire talál érdekeset is.


"Német felső-és spanyol középfokú nyelvvizsgám van, jövőre szeretnék olaszul tanulni."


A német felsőfok nagyon hasznos, jó döntés volt, hogy megszerezted. A spanyol középfok nem oszt, nem szoroz. Olaszul semmiképpen ne tanulj, amíg nem tudsz angolul. Az olasz nem jó szinte semmire, hobby, ráérsz vele, most az angollal kellene törődnöd.

2010. nov. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!