Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdenétek el angolból...

Hogyan kezdenétek el angolból szókincset bővíteni?

Figyelt kérdés
Angolt tanulok már lassan 5 éve. Nyelvvizsga előtt állok, és szeretném a szókincsemet bővíteni. Mit tegyek? Tudtok ajánlani valamilyen oldalt? Vagy ilyesmi? Előre is köszi..:)
2010. nov. 19. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia:)

Én heti 15 órában tanulom az angolt, most volt nyelvvizsgáról bemutató, ott mondták, hogy olvassunk sokat, és nézzünk sok filmet. Szerintem ha keresel egy jó oldalt, ahol cikkek vannak, és EREDETI angol, akkor az sokat jelenthet. pl. www.boston.com igaz, ez amerikai, de vannak biztos ehhez hasonlók. Szerintem ez azért lehet jó, mert eredeti környezetben láthatod, és minden témakört, hiszen egy újság ír sportról, újdonságról, balesetről, stb.. Vagy menj egy könyvtárba, vagy vegyél egy könyvet, ami úgy van írva, hogy egyik oldal angol, másik magyar, akkor szótárazgatni sem kell.. :) Remélem tudtam segíteni. Amúgy szerintem ez azért hasznos, mert én pl. hamarabb megjegyzem a szavakat ha tudom mihez kötni, mint hogy egy listát tanulok.. :) 15/L

2010. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 UM4 válasza:

nekem attól bővült hogy olyan stratégiai játékkal játszottam amiben sok történelmi leírás volt amit kiszótáratgattam

persze ehhez az kell hogy ne utálja az ember a történelmet és sokat játsszon :)

2010. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
egyébkéntmég az is megoldás lehet, hogy mindent átállítassz magad körül angolra.. telefon, facebook, gép, minden.. ja és tényleg még az is sokat segíthet, ha tévézel, filmezel, hiszen ha tudsz rizsázni, sok helyzetből kihúzhat.. nem egy feleletnél írtam körül a szavakat, mondatokat, és ahelyett hogy rosz jegyet kaptam, még meg is dícsért, hgy tetszik hogy a saját szavaimmal mondom el.. :) első voltm
2010. nov. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezzel egy pár napig elleszel:

[link]

2010. nov. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

-szószedetek (pl. 20 but 1 és hasonló könyvek), ahol témánként le vannak bontva a szavak

-sok-sok film és sorozat nézése angolul (ha felirat van, az angol legyen)

-angolul olvasni híroldalakat, regényeket

2010. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!