Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet eljutni...

Mennyi idő alatt lehet eljutni angol 0-tól felsőfokig?

Figyelt kérdés
egyedül tanulnék angolt itthon a new english file-ból. teljesen kezdő vagyok. a suliidő alatt naponta max 1 órát tudnék vele foglalkozni. nyáron akár 3-at, 4-et is. nem azt kérem h mond meg h nekem mennyi idő ez, hanem h neked mennyi volt vagy esetleg egy tippet kérek. tehát SZERINTED
2010. nov. 13. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem intenzív tanulással 3-4 évbe tellett olyan szintre jutnom, hogy mindent értsek és folyékonyan tudjak beszélni, bonyolult szerkezeteket is magabiztosan használva.. A szókincsről már ne is beszélve, a választékosságom is fokozatosan fejlődött.



Még most is foglalkozok az angollal rengeteget.. A suliban is még tanulom, de itt mindig csak ismételünk, ami a nyelvtan terén nagyon jól jött, hogy az Upper-Intermediate, Advance kiadványú könyvek nyelvtanfeladatait is megoldjuk, és minden részletre kitérünk.


Sok könyvet olvastam, napi TV angolul, angolul hallgatok zenét, neten angolul olvasgatok érdekes cikkeket, híreket.

Először a sorozatokat, filmeket magyar felirattal néztem kb 6 hónapig, utána kb 1 évig angol felirattal, most már anélkül és nem csak a lényeget, hanem a dialógusok minden részét értem..


Mivel sok a szleng ezért találtam hasznos internetoldalakat, ahol ezeket is jól megmagyarázzák.. Írd be pl Urban Dictionary


A másik amit gyakran használok : dictionary.reference.com


Az internet ma nagyon sokat segít a nyelvtanulásban.. Vannak jó interaktív feladatok, fórumok, tippek, videók, zenék.. Annyit tanulhatsz itt angolul, amennyit nem szégyelsz..

2010. nov. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha teljesen kezdő vagy és egyedül tanulnál, akkor kb lehetetlen. Legalább az elején érdemes tanárhoz járni, aki gyakorolja veled a beszélgetést, segít ha valamit nem értesz, kijavítja a hibáid... Ha így eljutottatok egy középfok körüli szintre, akkor ha nagyon ráfekszel a dologra és van nyelvérzéked, onnantól optimistán nézve egy-két év.


Nem hiszem hogy akadna itt bárki is, aki teljesen egyedül megtanult bármilyen nyelvet felsőfokon.

2010. nov. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!