Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol vagy francia?

Spanyol vagy francia?

Figyelt kérdés
Nemzetközi jogász vagy külkereskedelmi menedzser szeretnék lenni. Angol, német, orosz után melyik nyelvet tanuljam? Legalábbis először, mert később mindet szeretném.
2010. nov. 13. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Spanyol

Több helyen hasznát veszed

2010. nov. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem francia.
2010. nov. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és szerintetek miért?
2010. nov. 13. 10:44
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Francia itt Euróbában nagyon jelentős (EU), a spanyolt meg világszerte sokan beszélik.
2010. nov. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Francia, presztízse is nagyobb, illetve a nemzetközi jogban is nagyobb hasznát veszed. De elfogult is vagyok, én imádok franciául beszélni :)
2010. nov. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Ez egyértelmű: francia.


Európán belül jelentősebb (Franciao. gazdaságilag, kulturálisan, technikailag, meg mindenhogy erősebb Spanyolo.-nál)


Az EU jó kapcsolatokat ápol az észak-afrikai országokkal, a jövőben ezekkel bővülni fognak a kapcsolatok, és ők (Marokkó, Mauritánia, Tunézia, Algéria) franciául beszélnek.


A francia elterjedtebb a spanyolnál: majdnem egész Afrikában beszélik valahányan, emellett a Közel-keleten és DK-Ázsiában is ismerik.


A francia nagyon fontos nyelv a nemzetközi jogban, valamint a tudományban és általában a kultúrában is fontos, magasabb a presztízse, mint a spanyolé.


A spanyolt gyakorlatilag sehol sem beszélik, nem világnyelv, míg a franciát szinte mindenhol tanulják (Oroszo.-ban is pl. elég sokan).

2010. nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó: Azért Dél-Amerika nagy része spanyol anyanyelvű, de mindegy...
2010. nov. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

ma 14:37


Dél-Amerikán kívül sehol sem beszélik (meg Spanyolo.-n kívül), de aki nem azt kereste, hogy hol lehet belekötni, az értette, amit leírtam.

2010. nov. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Én értem, de a "sehol sem beszélik" azért túlzás volt. ennyi
2010. nov. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szakokhoz inkább a francia lesz hasznos.
2010. nov. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!