Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni magántarnárn...

Meg lehet tanulni magántarnárnál rendesen németül?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy elkezdek németül tanulni, úgy hogy órákat veszek magántanárnál.

Heti 2x2 órára gondoltam.

Érdemes így elkezdeni, tanult már így valaki nyelvet sikeresen?


2010. nov. 9. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, hogy érdemes, ez az óraszám elég magas is. De lehetőleg olyan tanárt keress, akit valaki ajánl, persze ajánlás nélkül is lehet jó. Magánórákkal sokkal gyorsabb a haladás, mint csoportosan, mert csak te szerepelsz és kénytelen vagy tanulni, ha nem akarsz égni. De a pénzbe is belegondoltál? Nem kevés!
2010. nov. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én eddig 2x jártam magántanárhoz, 3 hónapon keresztül németből és hasonló ideig angolból.. Ég és föld volt a kettő :)

A németest ajánlotta a nyelviskola, ahova korábban jártam. Szakmai vizsgára készített fel, semmi nyelvtant nem vettünk át, hozott néha papírokat, de nem tisztáztuk le, azt mondta elég kevés hibával beszélek és írok... Végül sikerült a vizsga, de talán inkább magamnak köszönhetem :)

Az angol tanárom pedig fantasztikus volt! Mindig biztatott, mindent elmagyarázott és minden alkalommal egy rakás nyelvtani feladattal készült, emellett rengeteget beszélgettünk.

Összességében egy magántanárnak az a feladata, hogy felkészítsen a vizsgára, érettségire vagy korrepetáljon (függ mire készülsz :)), kijavítsa a leveleidet, elmagyarázzon bizonyos feladatokat, szabályokat, beszélgessetek. Rajtad is nagyon sok múlik, mert ha nem csinálod meg a házit, nem tanulod meg a tételt és a szavakat, nem gyakorolod a nyelvtant, felesleges az egész. Nagy meló ez mindkét félnek, de neked is megéri, ha sikerül a vizsga :)

Drága, persze, mert 2500 körül van 45perc, és egy tanfolyam keretein belül csak 800-1000 forintra jön ki egy óra, de ott ülhetnek még rajtad kívül még 6-an, 8-an is... És mindenkire ugyanannyi időt kell számolni a beszédnél, csoportos munkáknál... Ha kiütközik egy gyenge pont a nyelvtanban, nem biztos, h lesz idő újra átvenni, szóval azt magadnak kell legyűrnöd vagy úgy marad.

Magántanárral 2-3 hónapon keresztül 2x2 órával szintet lehet lépni, ha te is maximálisan helytállsz és a tanár is tudja mit várjon el. Ezt egy idő után érzi az ember, na meg a tapasztalat :)

2010. nov. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!