Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgán a minimum 40% az...

Nyelvvizsgán a minimum 40% az feladatonként értendő, vagy egy vizsgarész teljes egészére? (Itolc)

Figyelt kérdés

Volt 1 feladat amit úgy érzem elrontottam.

Nem tudtam, hogy miután tovább megyek már nem lehet viszamenni. Szerintem így is legalább a válaszok fele jó lett, de ezért erdekelne, hogy ez a 40% feladatonként érdendő, vagy a 4 feladat(tehát a teljes szövegértés) összesített teljesítményére?



ma 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Benne van a vizsgaszabályzatban.


A sikeres vizsga teljesítéséhez a vizsgarészek átlaga el kell, hogy érje a 60%-ot úgy, hogy minden vizsgarészben teljesíteni kell a 40%-os minimum küszöböt. Az egyes vizsgarészekeredményei korlátozottan kompenzálják egymást, mind a komplex, mind pedig a szóbeli, ill. írásbeli részvizsgán belül."


Vagyis, neked el kell érned 40%-ot külön a szövegértésben, 40%-ot az íráskészségben, és összesítve legalább 60%-nak meg kell lennie. Ugyanígy a szóbeli vizsgán. 40%-ot a hallás utáni szövegértésben, és 40%-ot a beszédben kell elérned, de összesen a kettőből meg kell legyen a 60%.

ma 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok.


Szóval röviden a kérdésedre a válasz az az, hogy a 4 feladat összesített eredménye kell, hogy meghaladja a 40%-ot.

ma 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy csomó más fontosság is van a vizsgaszabályzatban, úgyhogy jól teszed, ha elolvasod, mielőtt vizsgázni mész.
ma 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!