Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem értem angolból az igeidőke...

Nem értem angolból az igeidőket. Mit jelentenek, és hogy lehet megtanulni a sok szabályt?

Figyelt kérdés

A tanár sokszor elmagyarázza de nem értem. 1 es - 2 es vagyok belőle.

Egy mondatot is nehezen rakok össze.



ma 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
ma 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az angol igeidőket" nem szabad megpróbálni megtanulni, mert túl sok van belőlük és túl bonyolultak a használati szabályaik.

Akik jól tudnak angolul, azok sem tanulták meg sose "az angol igeidőket", hanem mindig csak azokat gyakorolták, amelyek épp terítéken voltak angolórán. Te is így csináld, ha jót akarsz magadnak!

ma 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 De már tudni kellene egy csomót.
ma 21:04
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Nem szabályokat kell megtanulni, hanem megismerni kontextusokat, ahol használják, és idővel ösztönössé válik.


Ehhez sok nyelvi input kell.

ma 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"De már tudni kellene egy csomót."

Hát akkor végre kezdjél el figyelni angolórán, hogy behozd a lemaradást. Az angolkönyvek olyanok (és épp ettől jók), hogy újra és újra ismételnek mindent, csak mindig valamivel magasabb szinten, úgyhogy be tudsz kapcsolódni bármikor, ha végre megjön a motivációd, mert mindegyik igeidő alapjai is előjönnek újra és újra.

ma 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!