Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes tanulni...

Milyen nyelvet érdemes tanulni mostanában ?

Figyelt kérdés

Angol felső megvan. Régebben tanultam németet, elég jól ment, kb középhaladó szinten voltam, de abbahagytam 10 éve, mert nem szerettem. A lengyelt is hasonló okok miatt hagytam abba. Ki szeretnék majd költözni Magyarországról. Svájcba a német kell, de nem tudom, hogy mennyi értelme van olyan nyelvet elkezdeni megint, amit régen is utáltam.

A spanyol az nagyon tetszik, de kérdés mit érnék vele ?!

Vélemény ?



szept. 8. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Az angol a lingua franca. Minden más akkor jöhet szóba, ha szereted, vagy ha konkrétan olyan munkakör, élethelyzet van, amihez kell. Egyébként nincs értelme "érdemes" dimenzióban beszélni ezekről.
szept. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Svájcba akarsz menni? Akkor menj olasz nyelvű területre és tanulj olaszt, ha a német nem jött be. Az olaszt szeretni fogod. :)
szept. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy Svájc egyes részeiben ott van a francia is, tanulhatsz azt is akár.
szept. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Azért Svájcba menni nem egyszerü, eléggé megválogatják, kit engednek be.
szept. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Villamosmérnök vagyok. Szerintem be fognak engedni 🙂
szept. 8. 19:55
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Akkor meg adott, hogy németül kell tanulnod.
szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
Ez a kell szó baromság. Tanulja, amit szívből szeretne. Én pl Salzburgban dolgozom, nem kellett a német...
szept. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
6. Tévedés, nem, nem kell. Muszájból nem fogok nyelvet tanulni már bocsi, de te nyugodtan tanulj németül......
szept. 9. 10:04
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Inkább az a gond ha nem ismered egy ország nyelvet akkor sose fogsz beilleszkedni .
szept. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Milyen szempontból "érdemes"? Azt mondod, hogy ki akarsz majd költözni és akkor Svájc lenne a cél? Vagy más is szóba jöhet?

Nekem kevés az infó ahhoz, hogy erre válaszoljak.


Nyugaton az angol kb. mindenhol elég, ezért szerintem felesleges ezeket a nyelveket tanulni. Ha meg kimész, akkor még ígyis lehet, hogy magadra szedsz valamennyi nyelvtudást.

szept. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!