Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel a német...

Hogyan készüljek fel a német középfokra?

Figyelt kérdés

Egyetem miatt gondoltam, pluszt jelentene, viszont évek óta nem használtam a nyelvet. Általános iskola 1-8. osztályban tanultuk, 8.-ban B1-es könyvből. Írásban az alapvető dolgokat megértem, de a fogalmazás már nagyon kiesett, mondhatni átment az egész tudásom passzívba.


Így B1-es újrakezdőként hogyan tudnék kb. fél év alatt felkészülni a középfokú nyelvvizsgára?


Én erősen preferálom az "immersion" módszert, tehát nem könyvből tanulok, hanem mondjuk videókat nézek, zenéket hallgatok, cikkeket, történeteket olvasok stb. Angolul így nagyon jól megtanultam. Németet könyvből tanították és lám, beszélni valójában sosem tudtam, csak visszamondani az összes szabályt (ilyet angolul nem is tudok, sem magyarul igazából).


Ezekhez mérten mit javasolnátok? Van valamilyen könyv, olyan oldal, ahol néhány oldalas történetek vannak, szövegértések stb.? Akár egy jó, könnyebb nyelvezetű Youtube csatorna is megfelelő volna a visszarázódáshoz. Magától értetődő, de ha valamit nagyon nem értek, azért nyilván utánanézek a nyelvtani hátterének, csak a lényeg, hogy ne magoljam a nyelvet.



szept. 8. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:

azt javasolnám, lehet lepontozni, hogyha összesen fél éved van alapfokról középfokig jutni, akkor fejezd be azt a "fúj tanár, fúj tankönyv, fúj módszertan" hisztit, mert a német középfokhoz kevés lesz a német tiktokozás meg minecraftozás... engedd el ezt a mesét, az angol középfok sokkal megengedőbb és kevesebbet kér nyelvtan tekintetében, mint a német. más nyelv, más felépítés, más súlypontok.

magántanár mondjuk heti kétszer, mellette naponta újságcikkeket olvasni és videókat nézni, arte, deutsche welle kezdésnek amíg találsz tanárt, és szorgalmasan tölteni kifele azokat a buta, semmire sem jó nyelvtani gakorlatokat, hogy berögződjenek a szabályok és tudd használni a nyelvet.

vagy ragaszkodj a hisztihez, nézegess német influecnereket, és menj el fél év múlva origózni, hogy meglegyen a pluszpont az egyetemhez, és okos, értelmiségi kicsi baba lehessen belőled, nulla valódi tudással.

szept. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A német Minecraft korszakomon már legalább 6 éve túl vagyok... De magyarul is úgy tanultál meg, hogy használtad a nyelvet, nem pedig könyvből tanultad. Pedig a magyar is kicsit távol áll komplexitásában az angoltól.


Mint mondtam, a szabályok már bennem vannak, csak használni nem tudom őket. A nyelvérzék adott, mindig is éreztem a "választós" feladatoknál, hogy melyik a helyes megoldás (akár német, akár angol, vagy bármi más, amit éppen tanulok). Szívesen fogyasztanék én olyan tartalmat, amit élvezek, ami érdekel, csakhogy nem vagyok még azon a szinten, mint angolból. Épp ez az, hogy egy kifejezett szintre "lebutítótt" forrással tudnék bármit is kezdeni.


Egyébként ez a válasz elég provokatív, de gondolom ezzel te is tisztában vagy. Igazad van abban, hogy a németet csak a pontok miatt eröltetem, és annyira nem örülök neki, mert éppen az angol felsőfokra készülök, közben meg egy másik nyelvet tanulok hobbiból, amivel már egész szépen haladtam, de azzal még nem tudnék eljutni középszintre 1-2 éven belül.


Amúgy köszönöm a válaszod, mert én vagyok annyira makacs, hogy ha már ennyire mondod, hogy nem vagyok képes tanár meg könyv nélkül felkészülni, akkor csak azért is bizonyítani akarom, hogy de, márpedig én így fogok felkészülni fél év alatt a középfokra.

szept. 10. 18:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig igaza van az egyesnek. Nem rossz az a módzser egyébként amivel angolul tanultál, de ha csak fél éved van passzív B1-ről B2-re jutni, akkor nem produktív. Mivel nem csak ezzel foglalkozol.
szept. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

akkor origózzál, ha ez a te szinted... igénytelen kis prosztóknak az is jó, akkor érezheted magad értelmiséginek XD de fél év alatt még azon is megbuksz.

amúgy ja, magyarul is így tanultál meg, olyan 5-6 év alatt. neked meg szerinted fél éved van, azért remélem ilyen mennyiségérzékkel nem matekszakra készülsz.

az a szabály meg, amit nem tudsz használni, nincs benned kicsim, de persze megértem, ha sose jártál még értelmes emberek között, nem tűnik fel neked.

szept. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
amúgy egyetemen is úgy fogsz tanulni, hogy jól érzed magad, bulikázol és néha valahol átcsúszol egy kegyelemkettessel?
szept. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Pedig eskü arra készülök, már megbocsásson kegyed. De nem is nyelvészszakra. 5 év alatt a nulláról, igen. Nem B1-ről és nulla nyelvi és logikai tapasztalattal. Sokat jártam már értelmes emberek között, éppen ezért akarok én is olyan rendszeres közegbe kerülni, ezért pedig tanulnom kell, mert papír nélkül nem érek semmit statisztikailag. Amúgy miért van Origo-fétised?


Nem, képzeld, matekszakra szinte akárki bekerül, mert a kutya sem jelentkezik arra, épp hogy jobb koli miatt akarok "több papírt", hogy ne olyan helyre kerüljek be, ahol éjjel-nappal buliznak. Nyugtot szeretnék, lehetőleg még a sír előtt.

szept. 12. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!