Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvvizsgával kapcsolat...

Angol nyelvvizsgával kapcsolatos kérdés, ezt hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés

C1 nyelvvizsgánál ezt írják:

"C1 Még a nem világosan szerkesztett és rejtett jelentéstartalmú, hosszú szöveget is megértem. Szinte erőfeszítés nélkül értem meg a tévéműsorokat és a filmeket."


Mi az, hogy rejtett jelentéstartalmú? Ha bármiféle erőfeszítés nélkül megértem a filmeket, sorozatokat illetve beszélek néha külföldiekkel akiket meg is értek lehet esélyem letenni?



júl. 25. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
24%
Ennyiből nem lehet megmondani, hát nem várhatod el tőlünk, hogy másfélsoros önleírásból megállapítsuk, hogy megvan-e a C1 szinted. A rejtett jelentéstartalommal ne törődj, értelmetlen, mindenesetre a C1 gazdagabb szókincsű, bonyolultabb szerkezetű, hosszabb mondatokból álló, szaknyelvhez hasonlító szövegeket tartalmaz.
júl. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Például, ha azt kérdezik vissza, hogy úgy gondolod? annak lehet az az értelme, hogy hát, öcsém, te aztán nagyon nagy marha vagy ha így gondolod. Az emberi kommunikáció azért tele van ilyenekkel, ez csak egy durva és elemi példa volt.
júl. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A rejtett jelentéstartalom lehet egy csomó minden, irónia, asszociációs dolgok (szóviccek stb). Ennél pontosabb képet kapnàl a tudásodról, ha mondjuk kitöltenél egy szintfelmérőt.
júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!